Parimateks eestlasteks tunnustati ning premeeriti Swedbanki poolt välja pandud 500-eurose auhinnarahaga rulatajat Raul Urbergi (platseerus poolfinaalides 14. kohale, jäädes kõigest teisena finaalilati alla) ning trikirattur Rasmus Paimret, kes tuli BMX-kvalifikatsioonides 51. kohale. Kokku osales Simple Session 13-l 11 Eesti trikiratturit ja 15 rulatajat.

Tüdrukute BMX-võistlusel Sister Session võistles 11 naistrikiratturit üle maailma. Teist aastat Simple Sessionil korraldatud võistluse võitis taaskord Camila Harambour Tshiilist, taaskord tuli teiseks ameeriklanna Angie Marino ning kolmandaks Georgia Wheaty Suurbritanniast.

Red Bulli parima rulatriki võistluse pani kinni pronksimees Tim Zom (trikk: kõrgelennuline ja kiire gap ollie to backside noseblunt). Teiseks tuli hõbedamees Kevin Hoefler ning tema bigspin frontside blunt. Kolmanda koha vääriliseks hindasid kohtunikud Diego Fiorese (BRA), kes sooritas triki switch 270 backside lipslide.

Failure BMX parima triki võistluspargi kollasel välgunoole-kujulisel obstaaklil peetud parima BMX-triki võistlusel võidutses ameeriklane Stevie Chruchill (360 to feeble), teiseks tuli samuti ameeriklane Trey Jones (sprocket nose 360, mis võitis ka Xboxi interaktiivse parima triki hääletamise võistluse) ning kolmandaks britt Dan Foley (180 gap backwards manual).

Rulatajate oskusi hindasid kohtunikud Kirill Korobkov (RUS), Martin Karas (CZE), Vesa Ikola (FIN), Dan Gates (GBR) ja Pärtel Niitaru (EST). BMXisõitu (nii põhivõistlust kui ka Sister Sessionit) hindasid Bart de Jong (NED), Paul de Jong (NED), Achim Kujawski (GER), Antti Huottari (FIN) ja Jon Taylor (GBR).

4 Katya Kruglova RUS 357
5 Minato Oike JPN 350