Lõuna-Poolas Niegowonice piirkonna roheluses ja endises kaevandusalas nädalavahetusel peetud field-target laskmise MM-il osales kokku 310 laskurit 33 riigist. Eesti Rahvusliku Field-Target Assotsiatsiooni president Heli Jalakase sõnul olid kolme päeva vältel toimunud võistluse rajad mänguliselt rasked, äkilised tuulepuhangud ja vihm muutsid paljude võistlejate jaoks laskmise vägagi keerukaks. “Eesti koondise liikmed trotsisid vapralt vihma ja tuult ning Eesti tugevaima vedrupüssilaskuri pingutused kandsid ka vilja,” märkis Jalakas.

Esimesel võistluspäeval esines mitmeid tehnilisi katkestusi ning teisel päeval katkestati võistlus äikesetormi ja paduvihma tõttu. Kui üldjuhul koosneb FT tippvõistlus maksimaalselt 150 võistluslasust, siis võistlejad jõudsid ajaliselt kolme päeva jooksul sooritada vaid 100 lasku. Põhjuseks olid turvalisuse tagamise eesmärgil pealesunnitud võistlusetappide katkestused.

Meeste PCP ehk suruõhupüssi kategoorias võistles 205 laskurit, kus 94 tabamusega tuli maailmameistriks ungarlane Ferenc Sas. Eesti koondise liige Romi Agar, kes kuu aega varem peetud Euroopa FT meistrivõistlustel Roomas tuli 5. kohale, sai seekord 81 tabamusega 39. koha.

PCP arvestuses naiste klassis kaitses 82 tabamusega kolmandat korda maailmameistri tiitlit Ana Pereira Portugalist. Juunioride arvestuses vallutasid Slovakkia noorlaskurid kogu poodiumi. Adam Komoráš ja Denis Šramo pidid oma 79 tabamust ümber laskma, et välja selgitada täpseim laskur ning 77 tabamusega tuli kolmandale kohale Filip Sisolak samuti Slovakkiast.

Tugevaid tulemusi lasknud Hispaania laskurid tulid PCP kategooria meeskondlikus arvestuses esimesele kohale, lastes kokku 350 tabamust. Inglismaa sai 345 tabamusega meeskondliku teise koha ning kolmandaks tuli Ungari meeskond 336 tabamusega.

Vedrupüssi (Springer) kategoorias pani oma oskusi proovile 105 laskurit ja maailmameistritiitli pälvis seekord John Farbrother Inglismaalt 81 tabamusega, edestades ungarlast Ferenc Tóthi kahe tabamusega. Kolmanda koha saavutas Andres Mikfelt Põltsamaalt 78 tabamusega. Meeskondlikus arvestuses teenis 218 tabamusega kulla USA, hõbeda Saksamaa 209 tabamusega ning kolmandale kohale tulid inglise laskurid197 tabamusega.

Verdupüssi naiste klassis toimus võrdsete esitulemuste tõttu (58 tabamust) ümberlaskmine. Kuldmedali pälvis leedulanna Regina Burviene, kelle käsi oli kindlam sundasendi viimasel lasul ja hõbemedali sai Tallinnast pärit Heli Jalakas. Kolmanda koha saavutas lätlanna Renata Cesnokova 48 tabamusega. Heli Jalakas tuli vedrupüssi üldarvestuses 34. kohale ning veteranide arvestuses kolmandale kohale.

Field-target on spordiala, mis toimub vabas looduses ja kus võisteldakse õhupüssidest siluettmärkide pihta laskmises. Märgid asuvad laskurist 9 kuni 50 meetri kaugusel ja tabada tuleb märgis olevat 15, 25 või 40 mm suurust laskeava.