„Kui keegi arvab, et tugev inimene on see, kes suudab maast lahti rebida hirmus raske kangi, on tal põhimõtteliselt õigus," selgitab Eesti esimese CrossFit klubi asutaja Ain Lubi. „Aga CrossFit maailmas jääb sellest väheks. Kõigepealt peab see sportlane sõudma näiteks neli kilomeetrit, hüppama 200 kahe- ja kolmekordset hüpitsa hüpet. Pärast „lõdvestuseks" kümneid kordi kätepeal seisust kätekõverdusi tegema, sportvõimleja kombel rõngastelt jõutõuse sooritama ja palju muud põnevat ning seda kõike aja peale muidugi."

Lätis aset leidnud CrossFiti võistlusel The Baltics Throwdown 2014 tuli parimatel meestel läbida kokku viis ja tugevaimatel naistel neli erinevat võistlusala, millest igaüks koosnes kahest või kolmest erinevast harjutusest. Konkreetsete võistlusalade sisu selgus seejuures vahetult enne võistlusi. Kavas oli lisaks eelmainitutele mitmeid erinevaid kangiharjutusi, hüppeid, ronimisi, jõutõmbeid ja -tõuse. Võistlusala pikkus ulatus neljast minutist 20 minutini. Näidata sai nii plahvatuslikku jõudu kui ka tõelist vastupidavust.

Kui üldarvestuses krooniti võistluste kuningaks Taani imemees Casper Gammelmark, siis Balti riikide meestest läbis need väljakutsed kõige edukamalt üldarvestuses teise koha saavutanud Kevin Jurs. Meeste algajate kategoorias pälvis võidutiitli aga viimatinimetatu klubikaaslane, samuti CrossFit Tartut esindav Aleksandr Afanasjev.
Ka naiste arvestuses oli tartlastel põhjust võidurõõmuks kuna algajate klassi võidukarika tõi koju CrossFit Tartus treeniv Hanna Männistö. Naiste edasijõudnute arvestuses pälvis sama klubi esindav Sille Vaiksaar üldarvestuses viienda koha olles samuti Baltikumis treenijaist parim.

„Muidugi on pisut kahju, et kõik meie sportlased üldarvestuses poodiumi kõige kõrgemale astmele ei tõusnud, aga küll me jõuame, ala on Eestis veel väga uus. Meie CrossFit Tartus oleme tegutsenud vaid veidi üle kahe aasta," sõnab Lubi. „Samas on meie areng olnud lennukas, kui veel sel kevadel oli Casper Gammelmarki edu Kevin Jursi ees ülemaailmsete CrossFiti võistluste eelvoorus mäekõrgune, siis nüüd võisteldi juba nagu võrdne võrdsega."

Seejuures kinnitab Lubi, et erinevalt paljudest klassikalistest nn olümpiaaladest on CrossFit nii võistlus- kui hobispordina avatud kõigile. „Meie klubis treenivad külg külje kõrval kõige erinevamad inimesed, nii tippspordi plaanidest loobunud endised atleedid, kui ka viiekümneselt esimest korda trennisaali laekunud härrad ja prouad. Ma ei ütle, et mõlemad võivad alati saavutada ühesuguseid tulemusi, aga kindel on see, et mõlemad võivad saavutada tulemusi, mida nad alguses võimatuks pidasid."