Eesti meistrivõistluste arvestuses saavutasid teise koha Tiit Kivisild ja Calina ning pronksiväärilisele tulemusele sõitsid end Rein Pill ja Virgin Express. Maailmakarika arvestuses saavutas sõidus teise koha punktid samuti Rein Pill hobusel Virgin Express, kolmandaks tuli Venemaad esindanud Aleksandr Belehov.

Päeva põhisõidule eelnenud kahefaasilises parkuuris kõrgusel kuni 140 sentimeetrit saavutas esikoha ka eile võidukas olnud Venemaa esindaja Olga Tšetšina hobusel U-Too. Teise koha sai sarnaselt võitjale mõlemad faasid puhtalt läbinud Andres Udeküll ratsul Ex Calibur. Kolmanda positsiooni saavutas Rein Pill hobusel Carrera Z. Kokku läbis mõlemad faasid karistuspunktideta üheksa võistluspaari, kelle sekka jõudsid Eesti võistluspaaridest ka neljanda koha saanud Gunnar Klettenberg hobusel Agadez, kuuendaks tulnud Kerttu Klettenberg hobusel Pia Diam ning seitsmenda koha omanik Ivo Ots ratsul Portos.

Samuti peeti tänasel võistluspäeval kiirusparkuur kõrgusel kuni 135 sentimeetrit avatud klassile, kus saavutas esikoha Läti võistluspaar Kristaps Neretnieks ja Ishor II. Teisele kohale tulid Margit Mägi ja H. Zoe, kolmandaks samuti Eesti võistluspaar Gunnar Klettenberg ja Agadez. Kokku läbis nimetatud sõidu mõlemad faasid puhta tulemusega üheksa võistluspaari.

Käesoleval ja järgmisel nädalavahetusel peetakse Harjumaal Ruila ratsakeskuses Kesk-Euroopa liiga maailmakarika etapp takistussõidus ning Eesti meistrivõistlused ratsutamise olümpiaaladel: takistussõidus, koolisõidus ning kolmevõistluses.

Võistluste esimesel nädalavahetusel peetakse Ruilas Eesti meistrivõistlused takistussõidus seeniorsportlastele ning Kesk-Euroopa liiga MK etapp takistussõidus. Teisel nädalavahetusel, 14.-17. juulil saab aga näha kolme erinevat ratsaspordiala, mille tulemusena jagatakse välja kõigi kolme ala Eesti meistri tiitlid erinevates vanuseklassides.

Esimesel nädalavahetusel võtab võistlustest osa ligi 60 sportlast seitsmest erinevast riigist enam kui 100 hobusel, teiste seas ka takistussõidu Eesti rahvuskoondise liikmed Rein Pill, Tiit Kivisild, Gunnar Klettenberg, Urmas Raag ning Andres Udeküll.