Baruto ja Ott Kiivikas osalevad sel nädalavahetusel künnivõistlustel Olustveres

 (5)
Kaido Höövelson aka Baruto
Kaido Höövelson aka BarutoFoto: Ingmar Muusikus

Sel nädalavahetusel, 26. ja 27. septembril toimuvad Olustveres Teenindus- ja Maamajanduskooli õppetalu maadel Eesti künnimeistrivõistlused, mille raames leiab aset eraldi VIPide künnivõistlus, kus omavahel võtavad kündmises mõõtu Ivari Padar, Ülle Lichtfeldt, Baruto ehk Kaido Höövelson, Heiki Raadik, Ott Kiivikas, Jüri Muttika ning Igor Mang. Künnimeistrivõistlused avab põllumajandusminister Ivari Padar.

”Künnimeistrivõistlused on traditsioon ja iga-aastane suursündmus Künniseltsile, kuhu kogunevad eksperdid Eestist ja välisriikidest, et vahetada kogemusi ja õppida midagi uut mulla harimise kunsti kohta,” sõnas Eesti Künniseltsi juhatuse liige Riho Kala. ”Kuna eelmine aasta osutus meelelahutuslik VIPide künnivõistlus nõnda populaarseks, siis oleme ka sel aastal otsustanud lisaks meistrivõistlusele korraldada ka eraldi VIPide künnivõistluse, kus võtavad kündmises mõõtu nii meelelahutustegelased ja sportlased kui ka tuntud ärimehed ja poliitikud,” lisas Kala.

Võistlustele on oodatud meisterkündjaid ja noorkündjaid nii Eestist, Lätist, Leedust, Inglismaalt, Saksamaalt ja Soomest. Künnivõistlusi peetakse kokku neljas võistlusklassis: pöördatrade vaba- ja meistrite klass, noorkündjate klass ja meistrite klass tavaatradel. Päeva lõpuks selgitatakse välja parimad meisterkündjad pöörd- ja tavaatradega, üldarvestuses esimese koha saavutanu sõidab järgmisel aastal Eestit esindama maailmameistrivõistlustele Taanis. Reedel, 26. septembril kell 13.00 toimub künnimeistrivõistluste avamine, 13.30 algab VIPide võistlus ning 14.20 künnimeistrivõistlused. VIPide künnivõistlust viib läbi Venno Loosaar.

Seotud lood:

Kaks päeva kestva ürituse vältel toimuvad lisaks meistrivõistlustele ka erinevad seminarid, õpitoad ja põllutehnika esitlused valdkonna spetsialistidele, kuid põnevaid tegevusi leiab kogu perele. Künnivõistluste raames on plaanis tänavu juba 10. aastat toimuv Hoidiste mess, kus valitakse taas selle aasta parimad retseptid ja hoidised. Samuti toimub kõikidele tehnika huvilistele suunatud üritus Tehnika Teeviit, kus tutvustatakse ja näidatakse põllumajandusfirmade kõige värskemat eritehnikat. Lisaks toimuvad erinevad kogu pere üritused ja atraktsioonid: ATV sõit, kompleksvõistlused külastajatele, tiigrirada lastele, hobusõit, traktorisõit, seinaronimine ja kummihüpe.

VIP võistluse osaleja ning Swedbank AS ettevõtete panganduse juhi Heiki Raadiku sõnul on VIPide künnivõistlus heaks võimaluseks, et kontoritöö kõrval ka kummikud jalga tõmmata ning üle pika aja põllule tulla. „Olen maapiirkonnast pärit ning väikesest peale traktoritega sõitnud, seega põllutöö pole mulle võõras, kuid kuna kündnud ma varem pole, siis on lõpptulemust keeruline ennustada. Seda enam, et kündmine pole niisama lihtne töö, et lihtsalt tuled ja teed – see vajab oskusi, teadmisi ning kogemust. Ootusärevus on suur ning loodetavasti läheb kõik võistluspäeval kenasti,“ lisas Raadik.

„Künnimeistrivõistlused ja sellega seotud üritused toovad kaheks päevaks Olustverre kokku nii põllumehed kui ka sektoriga seotud ettevõtjad, kes saavad omavahel mõtteid vahetada ja tutvuda põlluharimise uute võimalustega. Swedbankil on hea meel olla põllumajandussektori olulise ürituse pikaajaline toetaja ja aidata sellega kogu valdkonna arengule kaasa," sõnas Raadik.

Künnimeistrivõistluste ajalugu ulatub 1874. aastasse, regulaarselt on Eestis künnimeistrivõistlusi korraldatud aastast 1965, kuid Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli õppetalu maadel korraldab Eesti Künniselts künnimeistrivõistlusi 2005. aastast ehk kümnendat korda. Igal aastal külastab kaks päeva kestvaid künnimeistrivõistlusi ca 2000 valdkonna spetsialisti, ettevõtjat ja huvilist. Rohkem informatsiooni http://www.eestikynniselts.ee/.