Kaheksa turniiril osalevat meeskonda olid jaotatud kahte alagruppi, kus kõik omavahel läbi mängisid. Peale alagrupimänge selgus paremusjärjestus kohamängude abil. Alagruppide esimesed said pääsu finaali, alagruppide teised selgitasid omavahelises mängus 3.-4. koha omaniku jne.

A-grupis võitis kõik mängud St.Petersburg HC, alistades Viljandi HC 35:23 (20:8), HC Kehra Horizon/Pulp ja Paper meeskonna 33:14 (16:1) ja HC Westi Soomest 23:19 (10:6).
B-grupis võttis maksimumpunktid SKA Minsk Valgevenest. Minsk alistas Jurmala PSK Riga 39:15 (18:7), Helsingi IFK 35:25 (15:12). Alagrupivõitjat selgitav kohtumine Põlva Serviti ja SKA Minski vahel oli kindlasti oodatuim mäng kodupublikule teisel võistluspäeval. Serviti võitis küll koduseinte toetusel poolaja, kuid ebaõnnestunud teise poolaja alguse järel loovutati initsiatiiv mängus valgevenelastele ning koos sellega ka finaalikoht. Minsk võitis mängu 32:26 (14:15).

7.-8.koha mängus olid vastamisi Viljandi HC ja Helsingi IFK. Võitjana väljus sellest paarist Viljandi, alistades põhjanaabrid 37:25 (23:12).

5.-6.koha mäng HC Kehra/Horizon Pulp ja Paper ning Jurmala PSK Riga vahel kulges tasavägiselt algusest lõpuni. Normaalaeg lõppes viigiga 31:31 (16:14). Vastavalt turniiri reglemendile selgitati võitja  7 meetri karistusvisete abil. Kehra väravavaht Mikola Naum tõrjus 2 vastaste viset ning aitas meeskonna 5. kohale.

Serviti heitles pronksmedalite pärast HC Westiga. Poolajavileks juhtis Põlva 16:13. Serviti kasuks oli selleks ajaks Ardo Puna visanud 7 väravat. Teisel poolajal soomlased Serviti tempos ei püsinud ning Põlva võitis 29:20. Ardo Puna arvele selles mängus 11 väravat.

Finaalmäng peeti St. Petersburg HC ja Valgevene armeeklubi SKA Minsk vahel. Mõlema klubi peatreenerite auhinnakapis on muude trofeede kõrval ka kuldmedal olümpiamängudelt. Valgevene klubi peatreener Spartak Mironovitch on kuldmedali võitnud treenerina ning Venemaa klubi treener Dmitri Torgovanov mängijana.

Oodatult kujunes finaal tasavägiseks võrdsete võitluseks. Poolajavileks juhtis SKA Minsk 13:12. Teisel poolajal kompromissitu võitlus palliplatsil jätkus ning Mesikäpa Halli kogunenud publik nägi kõrgetasemelist käsipallimängu. Kumbki meeskond ei suutnud oma mängu vastastele peale suruda ning punkt-punkti mäng kestis finaalmängu lõpuni. Lõpus olid kindlamad SKA Minski käsipallurid ning 30:27 võiduga saavutati esmakordne Põlva Cup´i turniirivõit.