Finaalis haaras tasavägise alguse järel ohjad Reval-Sport/Mella, kes 4:3 eduseisul tegi Aleksandra Romanenko kolme tabamuse toel 5:1 vahespurdi ning juhtis 12. minutiks 9:3. Kohtumine jätkus tallinlannade taktikepi all, kes võitsid poolaja 18:12 ning kogu matši 34:26.

Reval-Sport/Mella resultatiivseimad olid Jekaterina Tšerneštšuk 8, Romanenko 5 ning Kristina Zgurskaja ja eilne sünnipäevalaps Jelena Mihailova 4 väravaga. Mullu samuti finaalis kaotanud Padisele tõid Marie Urvik ja turniiri parimaks mängijaks tunnistatud Maarja Põldver parimatena 5 ning Inna Baranova 4 tabamust.

Reval-Sport/Mella peatreeneri Ella Kungurtseva sõnul valmistusid nad finaaliks tõsiselt. „Teadsime mõlema naiskonna nõrkusi ning seda, et Padise on mänguks valmis,“ lausus Kungurtseva, kes tõi välja edu saladuse. „Me tahame võita!“

Padise juhendaja Siiri Uusküla meelest ei tulnud nad toime vastase ühe kauaaegse liidri Mihailova ohjeldamisega. „Jelena pani palli hästi käima,“ tõdes Uusküla. „Rünnakul tegutsesime normaalselt, kuid kaitses jäime hätta. Nüüd tahaks meistrivõistlustel Mellalt vähemalt ühe võidu kätte saada.“

Pronksikohtumist valitses Tallinn, kes asus 3:4 kaotusseisust 5:0 vahespurdi abil juhtima 8:4, võitis avapoolaja 14:9 ja kogu mängu 27:21, revanšeerides sellega meistrivõistlustel saadud kaotuse. Tallinna suurimateks skooritegijateks osutusid Kerli Jõks 11 ja Merit Moro 7 tabamusega. Tapa edukaimad olid Marjette Maie Müntser 8 ning Keili Kadak 4 väravaga.

Tapa peatreeneri Mare Nepsi hinnangul olid tema hoolealused liimist lahti. „Tegutsesime kaitses nõrgalt ja viskasime kehvalt,“ analüüsis Neps. „Teisipäeval kohtume Tallinnaga meistrivõistlustel uuesti ja seal tahame paremini mängida.“

Tallinna juhendaja Ainar Estra kiitis naiskonda, kes oli meistrivõistlustel Tapalt saadud kaotusest õppinud. „Täna sai otsustavaks see, et suutsime säilitada külma närvi,“ rõõmustas Estra. „Lisaks sellele hoidsime oma mängujoonisest kinni, ega tormanud. Seega olime oma vigadest õppust võtnud.“