Märkida tuleb, et üle poole Katari koondislastest on sissetoodud mängijad, sealhulgas peatreener. Pakkumine Katari koondise eest mängida tehti ka Mait Patrailile, kes sellest küll keeldus.

Katar dikteeris mängu terve esimese poolaja, juhtides hetkeks lausa 7 väravaga. Poolajale mindi siiski 18:14 eduseisul.Teine poolaeg kulges oluliselt põnevamalt ning vahe püsis stabiilselt kaks punkti. Kodupubliku marulisel toel suutis Katar siiski mängu 26:24 võita.Mäng kiskus kohati äärmisel pingeliseks, kuna mitmed kohtunike poolt väravaks loetud olukorrad tekitasid sakslastes paksu verd ning ei olnud nende arvates väravat väärt.

Poolfinaalis kohtub Katari koondis Poolaga, kes alistas veerandfinaalis 24:22 Horvaatia koondise.