Põnevaim oli kahtlemata Aruküla/Audentese ja HC Tallinn 2 vastasseis, sest avamängus suutis meistriliigas mängiv Aruküla/Audentes astme võrra madalamal pallivat meeskonda tänu tugevale lõpule kahe väravaga võita. Korduskohtumine algas tasavägiselt ja jõuliselt, sest esimese kümne minutiga märkisid kohtunikud protokolli sama palju karistusi kui väravaid ehk mõlemaid viis.

Kodumeeskond jäi kiirelt tagaajaja ossa ja ehkki jõudis pidevalt viigini, siis seisult 7:7 oldi koguni 11 minutit kuival ning poolaja võitis HC Tallinn 2 tulemusega 12:9. 45. minutiks said külalised juba kuueväravalise eduseisu, aga Aruküla/Audentes tegi 9:1 (!) spurdi ja asus omakorda juhtima 24:22.

HC Tallinn 2 polnud alla andnud, vastas kolme vastuseta väravaga, ent enamaks jaksu polnud ning viik 25:25 viis veerandfinaali Aruküla/Audentese. Viimase kümne minutiga neli väravat visanud 17aastane Karl Martin Kiis oli edasipääsejate resultatiivseim 6 tabamusega, Martin Pihlamägi viskas tallinnlaste kasuks sama palju.

Teises kaheksandikfinaalis Viljandis sai soosikust kodumeeskond veidi lihtsamalt jagu esiliigaklubist Tallinna Oskar. Poolaeg võideti 17:11, kogu mäng 33:24 ja kokkuvõttes edeneti 18-väravalise paremusega veerandfinaali. 2014. aasta Eesti karikavõitja Viljandi HC resultatiivseim oli Robert Lõpp 8, Oskaril aga Peeter Koppelmann 6 väravaga.