FOTOD | Käsipallikoondis kaotas ülitähtsas MM-valikmängus Šveitsile

(32)

Eesti meeste käsipallikoondis kaotas täna Kalevi spordihallis peetud tähtsas MM-valikmängus külla sõitnud Šveitsi meeskonnale 22:26 (11:14).

Eesti jäi kohe avaminutitel tagaajaja rolli ning oli enamuse avapoolajast 3-4 värava suuruses kaotusseisus. Lisaks sai esimesel mängupoolel punase kaardi Jürgen Rooba, kes tabas seitsme meetri karistusviskel väravavahi Nikola Portneri pead.

Teisel poolajal jõudis Eesti korraks värava kaugusele (16:17), kuid sellele järgnes koheselt külaliste 3:0 vahespurt ning eestlased enam mängu päästa ei suutnudki.

Meie edukaim oli täna Dener Jaanimaa viie väravaga, Mikk Pinnonen, Robert Lõpp ja Martin Johannson lisaid kõik kolm tabamust.

Juba pühapäeval mängib Eesti meeskond Šveitsiga võõrsil. Eestil on hetkel tabelis võit ja kaks kaotust, Šveits pidas täna alles oma esimese mängu.

2019. aasta maailmameistrivõistluste valiksarja 6. alagrupis peeti mullu kaks mängu, kui Eesti kaotas võõrsil Bosnia ja Hertsegoviinale 24:31 ning alistas sama vastase mälestusväärses kodumängus 29:25.

Eesti - Šveits käsipall
KÕIK. Šveits viskab veel ühe värava ja võtab magusa võidu 26:22.
Eesti jõuab veel 22:25-ni. Külalised võtavad mõtlemisaja.
Algas lõpuminut ja Eesti kaotus on paraku tõsiasi. Seis 21:25.
Ai-ai: Küttel teeb seisuks 21:24.
Sillaste värav teeb seisuks 21:23. 27 minutit on mängitud ehk kolm minutit lõpuni.
Seis 20:23.
19:22. Šveits kasvatab taas eduseisu kolmeväravaliseks.
19:21. Patraililt värav.
Mängida jääb 10 minutit, seis ikka 18:21.
18:21. Lõpp ei suuda kahjuks karistusviset realiseerida.
Eesti jõuab kahe värava kaugusele - Lõpp teeb seisuks 18:20.
Seis 17:20.
Ai-ai - juba 16:20.
Külalised teevad 7 meetri karistusviskest seisuks 16:19.
Mängida jääb veel 20 minutit.
Šveits nõelab kontraga - 16:18.
16:17. Vahe vaid üks värav!
Jaanimaa teeb seisuks 15:17.
Jälle -3: seis 14:17.
14:16. Eesti vähendab karistusviskest vahet.
Eston Varusk tegi suurepärase tõrje, peatades vastaste kontrarünnaku.
Seis 13:16.
Teine poolaeg on alanud.
Avapoolaja kaotab Eesti 11:14.  Meenutame, et üsna mängu alguses sai punase kaardi Jürgen Rooba, kes tabas seitsme meetri karistusviskel väravavahi pead.
11:14. Pinnonenilt veel üks värav.
10:13. Pinnonenilt ilus värav ristnurka!
9:13. Jaanimaalt teine värav järjest.
Külalised võtavad avapoolaja viimase minuti eel mõtlemisaja.
8:12. Jaanimaalt värav 27. minutil.
Külalised teevad kiire spurdi - 7:12. Eesti ebaõnnestus rünnakutel ja Šveits nõelas kontratega.
Šveits teeb seisuks 7:10.
7:9. Lees toob Eesti vaid kahe värava kaugusele!
6:9. Patrail vähendab Pinnoneni hea söödu järel kaotusseisu.
Seis 5:9.
20-minutilise mängu järel on seis 5:8 külalistele.
5:8. Patrail ei suuda karistusviskel isiklikku väravaskoori avada. Taas väravavaht Nikola Portner tõrjus!
Pinnon seab tabloole numbrid 5:8.
Enamuses mängivad külalised kasvatavad edunumbrid 4:8-le.
Seis 4:7.
Jürgen Rooba sai punase kaardi, sest tabas 7 meetri karistusviskel väravavahi nägu.
Taas Šveitsi väravavaht näitab taset, tõrjudes Sillaste viske! Seis 3:7.
Jaanimaa viskab seisuks 3:6.
Rooba teeb seisuks 2:5.
Algus on murettekitav - juba 1:5. Eesti treener võtab mõtlemisaja.
Juba 1:4.
1:3. Kuus minutit saab mängitud. Vastaste väravavaht on juba hiilanud mitme suurepärase tõrjega.
Roobalt meie avavärav - 1:2.
0:2. Kolm ja pool minutit saab mängitud.
Šveits juhib 1:0.
Mäng on alanud!
Kõlavad hümnid.
Publikut on Kalevi spordihallis mõnusalt palju.
Tere, spordisõbrad! Täna tuleb tippsport meie koduõuele – Eesti meeste käsipallikoondis võõrustab MM-valikmängus Šveitsi meeskonda. Kohtumine algab Tallinnas, Kalevi spordihallis kell 19.30.