Vooru avamängus jäi Aruküla kodus 28:29 (8:10) alla Viljandile. Tasavägiselt kulgenud kohtumises haarasid külalised initsiatiivi teise poolaja keskel, minnes ette 23:15. Võõrustajad jõudsid viimasel minutil viigini, kuid siis tõi Viljandile võidu Madis Pariku tabamus. Aruküla resultatiivseimaks osutus Andre Sild 11 ja Viljandil Robert Lõpp üheksa väravaga.

Veerandfinaalidest välja jäänud Aruküla saatus oli nende enda kätes, sest otsustavas ringis mängiti Viimsi/Tööriistamarketi vastu viimase minutiga maha kaheväravaline eduseis ning kohtumises Värska Originaaliga oldi ees seitsme tabamusega, kuid siis ei suudetud kuue viimase minutiga ühtegi väravat visata ja ka see mäng jäi viiki. Need punktid maksidki Arukülale koha play-offis. „Hetkel tunneme ennast kaotajatena, rõõmu pole,“ tõdes Aruküla mängija Rudolf Põld. „Tegime kogu hooaja peale neli viiki, mis oli liiga palju. Oleksime pidanud mõne neist matšidest enda kasuks kallutama.“

Mullu teenis Aruküla ühe ja üleeelmisel hooajal kolm punkti. Tänavu koguti aga kümme silma. „On toimunud selge edasiminek,“ arutles Põld. „Kui mullu võis meil saalis näha ainult vastasmeeskonna toetajaid, siis praegu on mängudel hulgaliselt meie fänne. Lisaks sellele tahavad noored koos meeskonnaga trenni teha. Tänud neile kõigile! Järgmisest hooajast on veel vara rääkida, aga osad poisid tahavad kindlasti jätkata. Potentsiaali meil igatahes on.“

Viljandi võit oli heaks uudiseks Värska Originaalile, kes vajas veerandfinaali pääsuks nüüd kodus Viimsi/Tööriistamarketi üle vähemalt viiki. Teise poolaja keskel 21:24 kaotusseisus olnud Värska Originaal tuli raskest olukorrast välja. Viis minutit enne mängu lõppu pääseti kahe tabamusega juhtima ning mõneväravalist edu suudeti ka hoida. Lõpuvile fikseeris Põlva klubi 31:30 (13:15) võidu. Mängukeelu all olnud viskekahuri Raiko Rudissaareta tegutsenud Värska Originaalile tõi Hendrik Varul edukaimana kaheksa ja Viimsi/Tööriistamarketile Jürgen Rooba 11 väravat.

Kohtumist saalist jälginud Rudissaar sai võimsa emotsiooni osaliseks. „Väravavaht Jürgen Lepasson hoidis meid oma rohkete tõrjetega püsti,“ alustas ta. „Viimased kaks mängu on saalis olnud kõvasti publikut, kes ergutamas meid trummide ja pasunatega. Nende kaasaelamine tiivustas kogu meeskonda.“

Rudissaar on tänavu Värska Originaali 627-st väravast visanud 172, mis andis talle põhiturniiril skooritegijate edetabelis viljandlase Kristo Voika ja Rooba järel kolmanda koha. Viimsi/Tööriistamarketi vastu pidid põlvalased aga ilma temata läbi ajama. „Meeskond näitas, et suudab ka ilma minuta väravaid visata,“ rõõmustas Rudissaar, kelle sõnul kavatsetakse veerandfinaalis Viljandile lahing anda. „Tahame neid üllatada, eriti kodumängus, kus meid loodetavasti toetab taas hea publik. Kui Viljandil ja eeskätt Voikal satub halb päev olema, siis on ju kõik võimalik.“ Põhiturniiril kohtusid meeskonnad omavahel neli korda, millest kolm võitis Viljandi ning üks mäng jäi viiki.

Viimati veebruaris võidurõõmu maitsnud ning seejärel ühe viigi kõrvale kuus kaotust saanud Viimsi/Tööriistamarketi peatreeneri Ain Pinnoneni sõnul kimbutas neid väsimus, sest Põlvas käidi kõigest üheksa mehega. See polnud aga peamine. „Väsimus mängis kindlasti oma rolli, kuid antud kohtumises polnud meil midagi kaalul. Neljas koht oli juba enne käes ja teadmine, et veerandfinaalis mängime Tapaga,“ tunnistas Pinnonen. „Sellises olukorras on ennast raske kokku võtta. Värska tegutses hästi, siinkohal tuleb kiita nende väravavahti.“

Põhiturniiril kaotas esimesed ja ainsad punktid Põlva Serviti, jäädes võõrsil 25:31 (17:16) alla Kehra/Daisyle. Tiitlikaitsja kasuks viskas Marko Slastinovski üheksa ning põhihooajal viimati 2011. aasta märtsis kaotanud Servitile Henri Sillaste kaheksa väravat.

Kahe võiduni peetavate veerandfinaalseeriate avakohtumistes on vastamisi Viljandi – Värska Originaal (21.04., kell 13.00) ja Viimsi/Tööriistamarket – Tapa (21.04., kell 18.00).