Otsus poolpika triatloni EM-il osaleda tuli Kotšegarovil tegelikkuses vastu võtta olude sunnil. Veel mõni nädal tagasi oli Kirilli peamiseks eesmärgiks teha hea tulemus Ameerika Ühendriikides toimuma pidanud Lake Tahoe Ironmanil, kuid sealsetest metsapõlengutest tingitud õhureostus lõpetas oodatud võistluse vaid napid mõni minut enne eliitgrupi starti.

Vaatamata planeeritust poole lühemale võistlusmaale tegi Kirill Mallorcal korraliku võistluse. 1,9 km pikkuse ujumisetapi 32. lõpetanud eestlane asus kuivale maale jõudes kiiresti oma positsiooni parandama. Olles esmalt end rattasadulas üheksandaks pedaalinud, tõusis Kirill poolmaratoniga veel neli kohta, lõpetades võistluse üldkokkuvõttes viiendana.

Kotšegarovi lõppajaks märgiti protokolli 4 tundi 15 minutit ja 19 sekundit. Võitjale ja värskele Euroopa meistrile, itaallasele Giulio Molinarile, kaotas Kirill seitse minutit ja 19 sekundit, pronksmedalist jäi meie meest lahutama minut ja 4 sekundit.

Naiste arvestuses läks Euroopa meistritiitel ajaga 4:25:27 austerlannale Lisa Hutthalerile.