Sealjuures tuli Nadal mitu korda piltlikult öeldes rongi alt välja: esmalt kaotas ta kaks esimest setti vastavalt 3:6 ja 4:6, seejärel suutis küll matši viiendasse setti viia, kuid pidi seal seisudelt 4:5 ja 9:10 päästma kokku neli matšpalli.

Viimases setis sai esimesena servida Müller, kes seadis seega Nadali igas hispaanlase servigeimis ülisuure pinge alla. 34-aastane Luksemburgi tennisist (ATP 26.) hoidis viimases setis tõeliselt külma närvi ning oli oma servil kindel isegi siis, kui ta matšpalle ära ei kasutanud. Viimase seti võitis Müller lõpuks 15:13!

Mõlemad mängijad paistsid silma hea serviga - Müller virutas kogu matši jooksul 30 ässa, Nadal vastas 23-ga.

Kogu mäng kestis lõpuks neli tundi ja 48 minutit, ainuüksi viimane sett võttis aega kaks tundi ja 15 minutit!

Veerandfinaalis läheb Müller vastamisi seitsmenda asetusega Marin Cilićiga.

Kaheksa parema sekka teenisid esmaspäeval pääsme veel Andy Murray ja Sam Querrey, Milos Raonic ja Roger Federer ning Tomaš Berdych, kes ootab vastast paarist Novak Djoković - Adrian Mannarino.