TIPPHETKED ja BLOGI | Anett Kontaveit alistas taas Venus Williamsi ja jõudis Roomas veerandfinaali

(92)
Kontaveit: oli väga raske matš!

Anett Kontaveit (WTA 26.) jõudis Rooma tenniseturniiril veerandfinaali, kui ta alistas kolmandas ringis ameeriklanna Venus Williamsi (WTA 9.).

Alles hiljuti ka Madridi turniiril Williamsi alistanud Kontaveidi seekordsed võidunumbrid olid 6:2, 7:6 (7:3). Kontaveit sai kiires lõppmängus isegi 6:0 ette, kuid viimase punkti vormistamine võttis veidike aega.

“Oli väga rakse matš. Olen väga õnnelik, et suutsin kahe setiga piirduda. Venus on väga hea mängija. Tal on palju kogemusi. Ta on väga tugev vastane. Tulin mängu nautima ja olen väga õnnelik, et võitsin,“ sõnas Kontaveit mängujärgses intervjuus.

Kontaveit lõi kohtumise jooksul kolm serviässa. Williams ei saanud kirja ühtegi. Topeltvigu tegid mõlemad naised ühe. Esimese servi õnnestumise protsent oli ameeriklannal 62 ning eestlannal 71. Kõikidest pallivahetustest võitis Kontaveit 70 ning Williams 54.

Veerandfinaalis kohtub Kontaveit nüüd Taani esindaja Caroline Wozniacki (WTA 2.) või Läti mängija Anastassija Sevastovaga (WTA 20.). See matš peetakse neljapäeva hilisõhtul. Delfi TV näitab ka Kontaveidi homset matši otsepildis.

Teine Roomas mänginud eestlanna, Kaia Kanepi (WTA 59.) langes eile välja, kui kaotas maailma 10. reketile Sloane Stephensile pingelise mängu 0:6, 7:5, 4:6.

Anett Kontaveit - Venus Williams
Kohtumise statistika:
Kontaveit võidab matši 6:2, 7:6 (7:3).
7:3 - Kontaveidile matšivõit.
6:3 Williams päästab järjekordse matšpalli.
6:2 Kontaveit lööb auti.
6:1 üks punkt ka Williamsile.
6:0 Kontaveidile. Nüüd vahetatakse pool. Kontaveidil kuus matšpalli.
5:0 Kontaveidile.
4:0 Williams lööb võrku ja Kontaveit vajab veel kolme punkti.
3:0 Kontaveidile.
Williams eksib, Kontaveit juhib 2:0.
Kiire lõppmängu esimene punkt Kontaveidile. Väga pikk pallivahetus ja Kontaveit näitas väga head närvi. Nüüd eestlannal kaks servi.
6:6 - Võrgus kõksimine lõppeb sellega, et Williams eksib ning teise seti võitja selgub kiires lõppmängus.
Kontaveit tõrjub mitmed Williamsi head löögid ja lööb seejärel ise punkti. Eestlanna juhib 30:15.
5:6 - Kontaveit eksib ning Williams võidab enda servigeimi.
5:5 - Williams lööb tõrjelt võrku ja Kontaveit võidab enda servigeimi suhteliselt selgelt.
Kontaveit paneb kohe teise ässa järjest. See on eestlanna kolmas äss selles mängus.
Kontaveit lööb teiselt servilt ässa. Seis 15:15 viigis.
Williams võidab Kontaveidi servil esimese punkti.
4:5 - Williams võidabki nulliga enda servigeimi.
Kohtumine on kestnud täpselt tunni. Williams on enda servil 40:0 ees.
4:4 - Williams jooksutab küll Kontaveiti, kuid eestlannal on vastused olemas ja võidab enda servigeimi.
Pall saab kehva põrke ning Kontaveidi löök ebaõnnestub täielikult. Seis 30:30.
Williams eksib tõrjel ning Kontaveit juhib enda servil 30:0.
3:4 - Williams võidab enda servigeimi seekord suhteliselt kindlalt.
Williams näitab servikiirust 189 km/h ja saab enda servil 40:0 ette.
3:3 - Kontaveit võidab kiirelt enda servigeimi ja viigistab seisu.
Kõik kulgeb praegu Kontaveidi taktikepi all. Eestlanna on enda servil 30:0 ees.
2:3 - Kontaveit murrab Williamsi servigeimi nulliga.
Kontaveit on saanud uue hingamise ning on Williamsi servil 40:0 ees.
1:3 - Williams tuleb võrku ja Kontaveit lööb temast oskuslikult mööda.
Kontaveit saabki enda servil kiirelt 40:0 ette.
Kontaveit kutsub treeneri väljakule. Treeneri peamised nõuanded: jää alati rahulikuks, hoia silmad pallil, ära muretse, hoia teda tegevuses ja püüa palli pikemalt mängus hoida.
0:3 - Williams võidabki kolmanda geimi järjest.
Williams paneb löökidele võimsust juurde ja saab 40:30 ette.
Kontaveit ei anna alla ning saab Williamsi servil 30:15 ette.
Esimese seti statistikat:
0:2 - ja Williams murrabki Kontaveidi servigeimi. Williams on teist setti alustanud palju hoogsamalt.
Murdepall Williamsile.
Kontaveidilt suurepärane löök ning tema servil on seis 30:30.
0:1 - Williams võidab kiirelt enda servigeimi.
Teises setis alustab servimist Williams.
6:2 - Kontaveit kasutab esimese settpalli kohe ära.
Kontaveidile kaks settpalli.
Vahelduseks ka Williamsilt hea löök. Seis 15:15.
5:2 - Williamsilt topeltviga ning Kontaveit murrab ameeriklanna servigeimi.
Kontaveit paneb Williamsi tugevalt surve alla ning eestlannal kolm murdepalli.
4:2 - Kontaveit lõpetab enda servigeimi võimsa löögiga. Ühtlasi meelitab ta sellega välja senise kohtumise suurima aplausi.
Ja selle järel lööb Kontaveit enda selle kohtumise esimese ässa.
Kontaveidi kohtumise esimese topeltvea järel on seis taas 40:40.
Kontaveit tuleb raskest seisust välja - 40:40.
Williams saab kohtumise esimese murdepalli.
Williamsi löök tabab joont ning seis on 40:40. Williams täna veel murdepallini jõudnud ei ole.
Õnnestumisi mõlemale poolele - Kontaveidi servil on seis 30:30.
3:2 - Williams võidab enda servigeimi suhteliselt kindlalt.
3:1 - Kontaveit ei anna Williamsile võimalustki ning võidab enda servigeimi nulliga.
Kontaveit jätkab hästi ja juhib enda servil 30:0.
2:1 - Kontaveit murrabki Williamsi pallingu.
Esimese murdepalli Williams tõrjub, kuid Kontaveit saab võimsa löögiga uue võimaluse.
Kontaveit vastab Williamsi ründelöögile võimsalt ja saab kohtumise esimese murdepalli.
1:1 - Kontaveit võidab enda servigeimi.
Kontaveit näitab kiirust ja saab enda servil 40:30 ette.
0:1 - Kontaveit lööb auti ning Williams võidab esimese geimi.
Williams saab nüüd kiirelt 40:15 ette.
Kohtumise esimene punkt tuleb Kontaveidile.
Venus Williams alustab servimist.
Soojendus on tehtud. Mängijad saavad korraks veel maha istuda ja seejärel läheb mänguks.
Mängijad teevad sooja. Kohtumine on peagi algamas.