Kvitova (WTA 5.) võttis möödunud ööl peetud turniiri finaalis selle aasta esimese turniirivõidu, kui alistas Kanadas hiinlanna Na Li (eelmise nädala WTA-tabelis 11., nüüd 9.). Eelmisel aastal Wimbledoni Suure Slämmi võitnud tšehhitar alistas hiinlase kolmes setis 7:5, 2:6, 6:3.

Kumbki finalist ei näidanud seejuures parimat tennist. Kvitova võitis üle tunni kestnud avaseti, milles mängijatel oli kasutada 17 murdepalli. Teine sett kuulus kindlalt eelmise aasta Prantsuste lahtiste võitnud Na Lile. Viimases setis sai otsustavaks kuues geim, kus Kvitoval õnnestus murda vastase palling. Numbriliselt mitte just kõige karmima mängu mõõtu välja andev kohtumine kestis tegelikult kaks ja pool tundi.

Montreali turniirivõit on 22-aastasele Kvitovale esimene Põhja-Ameerika mandril. Seni polnud endine maailma teine reket kunagi jõudnud Põhja-Ameerika turniiridel veerandfinaalist kaugemale.