Kui avasetis murdis 31-aastane Kerber Kontaveiti pallingu kolmel korral ja sai kindla võidu 6:1, siis teine sett kujunes väga põnevaks. Eestlanna suutis seal 1:4 kaotusseisust välja tulla, päästis lausa kuus matšpalli ja viis seti kiiresse lõppmängu. Paraku jäi Kontaveit lõppmängus kiirelt 0:3 taha ega suutnudki enam mängu päästa.

Kerber realiseeris 16-st murdepallist viis, Kontaveit kolmest kaks. Mängu üldpunktid jäis sakslanna kasuks 77:57. Matš kestis tund ja 23 minutit (sellest avasett kõigest 26 minutit).

Tänane kaotus tähendab, et uuel nädalal avaldatavas WTA edetabelis peaks Kontaveit langema koha võrra 21. positsioonile.

Kontaveit oli varem Kerberi vastu mänginud kahel korral ja mõlemad kohtumised võitnud. Doha avaringis oli meie esinumber alistanud läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse pääsenud hiinlanna Lin Zhu (WTA 108.) 7:6 (7:3), 6:3.