Zverev, kes kaheksandikfinaalis kukutas konkurentsist maailma esireketi Andy Murray, suutis 17-kordsele suure slämmi turniiri võitjale hambaid näidata vaid teises setis, minnes 10 järjestikuse punktivõiduga 3:1 juhtima. Federer tegi kohe servimurde tagasi ning Zverev tekitas ärevust veel šveitslase servil seisul 4:5 ja 30:30.

Olles vaid kahe punkti kaugusel setivõidust, kaotas Zverev järgmised kuus punkti, lastes Federeril 2:0 eduseisule servida vaid 55 minutit pärast matši algust. Kokku kestis kohtumine vaid tund ja 32 minutit.

Esimene poolfinaal saab olema vaid Šveitsi siseasi, sest Federeri vastaseks on seal maailma neljas reket Stanislas Wawrinka. Ülejäänud veerandfinaalides kohtuvad homme hispaanlane Rafael Nadal (ATP 9.) ja kanadalane Milos Raonic (ATP 3.) ning belglane David Goffin (ATP 11.) ja bulgaarlane Grigor Dimitrov (ATP 15.).