Azarenka purustas Šarapova ja tõusis uueks esinumbriks!

(50)

Victoria Azarenka karikaga
Victoria Azarenka karikagaAFP/Scanpix

Austraalia lahtiste tennisemeistrivõistluste naisüksikmängu finaal kujunes ootamatult ühekülgseks. Kolmanda asetusega valgevenelanna Victoria Azarenka alistas venelanna Maria Šarapova ülekaalukalt 6:3, 6:0.

Karjääri esimest Grand Slam finaali mänginud Azarenka alustas närviliselt, tegi kohe kaks topeltviga  ja kaotas oma esimese servigeimi. Šarapova juhtis avasetis oma pallingugeimi järel 2:0, kuid siis võitis valgevenelanna 13-st geimist koguni 12 ja kindlustas 82-minutilise mänguga endale turniirivõidu.

22-aastane valgevenelanna realiseeris seitsmest murdepallist viis (71%), Šarapova neljast ühe (25%). Mängu 99-st punktist võitis Azarenka 61. Venelanna tegi aga 30 sundimata viga valgevenelanna 12 vastu.

Australian Openi tiitlivõit tõstab Azarenka ka uueks maailma esinumbriks.

LOE VEEL: Maria Šarapova jõudis Australian Openil kolmandat korda finaali

Kas Liverpool võidab meistrite liiga finaalis?