Kontaveit (22) kaotas endast kümme aastat vanema Kuznetsova vastu mõlemas setis oma esimese servigeimi, kuid suutis mõlemal juhul kuuendas geimis tagasi murda ja seti lõpud enda kasuks kallutada.

Eesti esireket lõi tund ja 50 minutit kestnud matšis kolm ässa, tegi kolm topeltviga (Kuznetsova vastavalt 5 ja 3) ning realiseeris 12-st murdepallist neli. Venelannal oli vaid viis murdevõimalust, millest ta suutis ära kasutada kaks. Mängu üldpunktide seis oli väga tasavägine - eestlanna jäi napilt peale 83:79.

"Täna oli väga raske mäng, aga lõpptulemusega jään siiski rahule," kirjutas Kontaveit enda ametlikul Facebooki lehel.

Eestlanna järgmine vastane on Venus Williams (WTA 9.), kes alistas täna Jelena Vesnina (WTA 44.) 6:2, 4:6, 7:5. Williamsit võitis Kontaveit alles paar nädalat tagasi Madridi turniiri avaringis.

Kaia Kanepi (WTA 59.) teise ringi vastaseks oli Roomas maailma 10. reket Sloane Stephens ning ameeriklanna võitis pingelise mängu 6:0, 5:7, 6:4.