20-aastane Kontaveit lõi 2 tundi ja 25 minutit kestnud mängus 12 ässa, kuid tegi ka 13 topeltviga (Vesnina 7 ja 3). Eestlannal oli kasutada koguni 22 murdepalli, kuid ta suutis neist realiseerida vaid 4. Kümme aastat vanem ja kogenum venelanna kasutas 10-st oma murdevõimalusest ära 4. Mängu üldpunktid jäid Vesnina kasuks 119:110.

Kontaveit jäi avasetis kiiresti 0:2 kaotusseisu, kuid suutis sama kiiresti viigistada. Eduseisul 4:3 ja 5:4 ei suutnud eestlanna vastase servil ära kasutada kolme järjestikust murdepalli ning lõpuks läks avasett kiiresse lõppmängu. Seal jäi eestlanna 0:2 ja 1:3 kaotusseisu, jõudis veel 3:3-ni, kuid tegi 3:5 seisul topeltvea ja kaotas kiire lõppmängu 4:7.

Teist setti alustas eestlanna murdega ning juhtis peagi juba 5:2. Venelanna võitis siis kaks geimi järjest, ent eestlanna suutis oma pallingult seti lõpetada 6:4 võiduga.

Otsustava seti alguses jättis Kontaveit vastase pallingul realiseerimata taas 40:0 eduseisu ning tegi hiljem oma servil 30:40 kaotusseisus topeltvea, jäädes 0:2 kaotusseisu. Kontaveit vastas aga kohe omapoolse murdega ning jõudis viigini 2:2. Seisul 3:3 jäid eestlannal kasutamata kaks murdepalli ning kohe kaotas ta oma pallingugeimi otsa - 3:5. Venelanna oma servil enam ei vääratanud ja lõpetas maratonmängu ässaga.

Vesnina kohtub teises ringis sakslanna Annika Beckiga (WTA 42), kes alistas avakohtumises argentiinlanna Nadia Podoroska (WTA 230) 7:6 (6), 6:3.

Kontaveit langeb uue nädala maailma edetabelis esisajast välja, sest tal jäid kaitsmata mulluse US Openi kaheksandikfinaali punktid.