Eestlanna murdis 72 minutit kestnud kohtumises vastase pallingu viiel korral, lõi kaks ässa, tegi neli topeltviga ja jäi matši üldpunktides peale 62:42. Esimese servi õnnestumise protsent oli Kontaveidil 63 ja esimesest servist võitis ta 79% pallivahetustest (vastane vaid 51%).

Avasetis kaotas Eesti esireket oma teise pallingugeimi, jäädes 1:2 kaotusseisu, kuid suutis koheselt tagasi murda. Seitsmendas geimis pidi eestlanna päästma neli murdepalli, ent sellele järgnevalt murdis ta teistkordselt tšehhitari pallingu ja võitis lõpuks seti 6:3.

Teine sett kuulus Kontaveitile juba ülikindlalt - ta murdis veel kolmel korral vastase pallingu ja võitis 6:0.

Eestlanna läheb teises ringis vastamisi kreeklanna Maria Sakkari (WTA 31.) ja jaapanlanna Naomi Osaka (WTA 19.) vahelise kohtumise võitjaga. Teise ringi pääsuga on eestlanna teeninud 16 000 dollarit ja 60 WTA punkti.

Kontaveit oli varem Strycovaga kohtunud korra: 2016. aastal sai Wimbledoni Suure Slämmi turniiri avaringis kolmes setis võidu tšehhitar.

Cincinnatis jõudis põhitabelisse ka teine eestlanna: Kaia Kanepi kohtub homme maailma 120. reketi Varvara Leptšenkoga.