TIPPHETKED: Anett Kontaveit jätkab Roomas ülivõimsalt - maailma 22. reket suutis eestlanna vastu võita vaid kaks geimi!

(172)

Rooma WTA turniiril maailma esireketi Angelique Kerberi alistanud Anett Kontaveit (WTA 68.) jätkab ülivõimsalt: WTA edetabeli 22. number Mirjana Lučić-Baroniga tunnistas järgmises ringis eestlanna 6:1, 6:1 paremust!

Eile Kerberi vastu kümne järjestikuse geimivõiduga matši lõpetanud Kontaveit jätkas ka Lučić-Baroni vastu samas taktis, minnes avasetti 5:0 juhtima. Väikese arstliku pausi võtnud horvaaditar sai seejärel küll ühe geimi kätte, kuid sett kuulus siiski kindlalt Kontaveidile.

Teises setis sai Lučić-Baroni samuti ühe geimi kätte, kuid ülivõimsalt, -täpselt ja kindlalt mänginud eestlanna vastu ta rohtu ei leidnudki - sett taas 6:1 eestlannale ning pääse veerandfinaali on kindlustatud.

Kaheksa parema hulgas kohtub Kontaveit maailma neljanda reketi Simona Halepiiga, kes alistas kaheksandikfinaalis Anastassia Pavljutšenkova 6:1, 4:6 ja 6:0. Delfi TV vahendab ka seda kohtumist otsepildis.

Mängu tipphetked:

Kohtumine täispikkuses:

Anett Kontaveit - Mirjana Lučić-Baroni
TEHTUD! Maailma 22. reket on teisel matšpallil 6:1, 6:1 pikali surutud!
Kontaveit on servil võimas - isegi teisel pallingul. Lučić-Baroni saab taas vaid geimis vaid ühe punkti kätte. 5:1 ning veerandfinaal on ühe geimivõidu kaugusel.
Kontaveit murrab taas. Lučić-Baroni on väga löödud ilmega. 4:1.
Kontaveit loovutab vastasele vaid punkti ning läheb 3:1 ette. Lučić-Baroni mõtleb korra isegi reketi loopimisele, kuid suudab siiski enesevalitsuse säilitada.
Lučić-Baroni saab nüüd teises setis ka silma pähe. 2:1.
Eestlanna eksib nüüd paar korda ka oma servigeimis, kuid võtab siiski sisse 2:0 eduseisu.
Teise seti esimene geim kestis koguni 13 minutit. Võrdluseks - kogu avasett võttis vaid 21 minutit!
Teise seti avageim kujunes tõeliseks trilleriks: eestlanna suutis võita alles kuuenda murdepalli! 1:0.
Ei teagi, kas Lučić-Baronit on tõesti mingisugune terviseprobleem kimbutamas või mitte, aga Kontaveit näitab selgelt oma karjääri parimat tennist. Sellist enesekindlust ning mängulist täpsust kui Roomas pole tema esituses varem näha saanud.
Oma servil on Kontaveit endiselt kindlus ise ning avasett on käes - 6:1!
Lučić-Baroni jaoks oli arstipausist kasu - nüüd võidab horvaat oma servigeimi nulliga. 5:1.
Mäng saab jätkuda. Raske oli aru saada, mille üle horvaat kurtis - tundus, et arst ei puudutanud teda kordagi ning lihtsalt räägiti.
Lučić-Baroni palub pausi ajal arsti väljakule.
Mäng on seni läinud totaalselt ühte auku. 5:0.
Lučić-Baroni on endiselt ebakindel, aga Kontaveit näitab samal ajal üles lausa uskumatut kõigutamatust. Esimese nelja geimiga on horvaat suutnud võita "lausa" kolm (!) punkti.
Kuivalt! Kontaveit murrab taas vastase servi ning asub 4:0 juhtima!
Oma servigeimis ei loovuta Kontaveit vastasele punktigi. 3:0.
Lučić-Baroni tundub kohe mängu alguses täiesti liimist lahti olevat - lihtvigu on vaid kahe geimiga väga palju sisse tulnud.
Kontaveit murrab kohe esimeses vastase servigeimis ning asub 2:0 juhtima!
Lučić-Baroni võidab avageimis vaid punkti ning Kontaveit läheb 1:0 juhtima,
Mäng algas!
Servimist alustab tänases kohtumises Anett Kontaveit.

Enne mängu:

Kogenud Horvaatia tennisist korraldas suure üllatuse selle aasta alguses Australian Openil, kui jõudis 18-aastase pausi järel Suure Slämmi turniiril poolfinaali.

Roomas alistas maailma edetabeli 22. number esmalt Lucie Safarova ning sai teises ringis vigastada saanud Maria Šarapovalt loobumisvõidu.

Lucić-Baroni karjääri kõrgeim edetabelikoht on vaid mõne nädala tagune 20. positsioon.