Naiste mullusest esinelikust pääses tänavu sama kaugele vaid 14-aastane Erika Hendsel, kes võitis tiitlikaitsja Tatjana Vorobjova 6:4, 6:0, vahendab tennis.ee. Üllatajad on aga 15-aastased Liisa Pajumets (pildil) ja Birgit Burk. Pajumets oli tähtsa võidu Kadi Ilvese üle saanud juba varem, veerandfinaalis jäi üle vaid vormistada edasipääs 6:4, 6:0 võiduga Karina Bogatova üle. Burk suutis aga alistada mulluse poolfinalisti Mia Nicole Eklundi 6:3, 6:2. Neljandas veerandfinaalis alistas Eva Paalma Julia Matojani 6:3, 6:3. Ka Paalma (17) kuulub noorteklassi, ent ülejäänud poolfinalistid saavad Eesti noorte meistrivõistlustel kaasa teha veel U16 klassis.

Poolfinaalis kohtuvad Hendsel – Pajumets ja Paalma – Burk.

Meeste üksikmängus üllatas Armand Levandi setivõiduga Vladimir Ivanovi üle, kuid kokkuvõttes jäi Ivanov peale 6:3, 4:6, 6:1. Kõige pingelisema matši pidasid Viljandis treenerina töötav Priit Pihl ja Morten Ritslaid. Vahelduva eduga kulgenud mängus juhtis Ritslaid avasetis 4:0, aga kaotas 6:7. Teises seti võitis Ritslaid 6:2, ent otsustavas pääses Pihl ette 5:3. Taas tuli viik ja tie-break’is oli Ritslaidil 4 matšpalli, ent kõik jäid kasutamata. Pihl võitis 7:6, 2:6, 7:6. Ülejäänud veerandfinaalides alistas Markus Kerner Bruno Loidi 6:2, 6:2 ja Marek Marksoo Taavi Annuse 7:5, 6:4.

Poolfinaalides on mõlemas paaris kogemus vs noorus, kui kohtuvad Ivanov – Kerner ja Pihl – Marksoo.