22-aastane Martincova, kes oli teises ringis üllatanud maailma 20. reketit Caroline Garciat, alustas tänagi hästi ning asus 2:0 juhtima. Kontaveit suutis end kiiresti koguda, murdis kohe vastu ja võitis lõpuks avaseti 6:4. Teises setis alustas Konteveit kohe murdega ja võitis seisult 2:1 neli geimi järjest. Mäng kestis tund ja 17 minutit.

Kontaveit lõi kolm ässa, tegi neli topeltviga, realiseeris 12-st murdepallist viis ja võitis mängu üldpunktidest 55%.

"Olen väga õnnelik ja ootan finaali suure põnevusega," sõnas Kontaveit võidujärgses intervjuus. "Raske töö hakkab end lõpuks ära tasuma, tunnen end enesekindlalt."

Finaalmängus on eestlanna vastaseks maailma 35. reket, hollandlanna Kiki Bertens, kes sai poolfinaalis Sara Sorribes Tormo üle loobumisvõidu. Delfi TV näitab otseülekandes ka finaali.

Kontaveit ootab homsest finaalist rasket matši: "Ta (Bertens) on väga hästi mänginud ja on kindlasti vägagi enesekindel."