Kanepi kohtus täna Essenis 25 000-dollarilise auhinnafondiga turniiri poolfinaalis sakslanna Romy Kölzeriga (WTA 730.) ja võitis 7:5, 6:1.

Avasetis kallutas 31-aastane eestlanna mängu enda kasuks vastase viimase servigeimi murdmisega seisul 6:5. Teist settis domineeris Kanepi juba algusest peale, pääsedes kiiresti 5:0 juhtima.

Eestlanna realiseeris tund ja 13 minutit kestnud matšis kuuest murdepallist neli (sakslanna kahest üks) ning jäi punktide üldarvestuses peale 64:36.

Finaalis on Kanepi vastaseks šveitslanna Patty Schynder (WTA 308.), kes kunagi oli maailma edetabelis lausa seitsmendal kohal. Schynder mängis teises poolfinaalis üle sakslanna Katharina Gerlachi (WTA 545.) 6:1, 3:6, 6:3.

Kanepi oli eilses veerandfinaalis alistanud 6:2, 6:2 turniiri esimese paigutusega mängija Kathinka von Deichmanni (WTA 183.)