Matš kestis ligemale kaks ja pool tundi.

Otsustav sett kestis 58 minutit ja kulges mõlemalt poolt üles-alla. Kõigepealt jäi Kontaveit taha 0:2, siis pääses juhtima 3:2. Jäi uuesti taha 3:4, ent suutis kohe geimi tagasi murda. Seisul 6:5 lõpetas Kontaveit äärmiselt tasavägiselt kulgenud kohtumise neljandalt matšpallilt.

Kontaveit lõi kohtumises 4 serviässa ja tegi 3 topeltviga, vastasel olid samad näitajad 2 ja 7. Mõlemad teenisid 14 murdepalli, eestlanna lõi tagasi 10 ja oponent 9 palli. Sealt see imepisike vahe tuligi.

Eelinfo:

Varasemat olid Konteveit ja Sasnovitš kohtunud neljal korral. Viimane neist kohtumistest toimus 2015. aastal Türgis ITF-i turniiril. Kontaveit alistas toona turniiril 7. asetust omanud Sasnovitši avaringis 6:2, 6:4.

2014. aastal Moskva ITF-i turniiri finaalis oli Sasnovitš parem 6:3, 6:2, aasta varem võitis Kontaveit veerandfinaalis 6:1, 6:4.

2011. aastal oldi vastamisi Filipiinidel toimunud juunioride turniiril, kus Kontaveit võttis veerandinaalis 4:6, 6:2, 6:2 võidu.

Veerandfinaalis alistas Sasnovitš itallanna Camila Giorgi (WTA 98.) 6:4, 6:4. Kontaveit oli 7:5, 6:7 (2), 6:1 parem belglannast Elise Mertensist (WTA 68.).