Nieminen alustas võimsalt, minnes mängu kohe 3:0 juhtima, kuid sellega soomlase üleolek lõppes. Djokovic võttis neli järgmist geimi ja kogu seti 6:4. Järgmistes settides domineeris kindlalt juba serblane ning vormistas Niemineni vastu 1 tunni ja 32 minutiga võidu.

"See oli tema viimane Wimbledon, seega ma just õnnitlesin teda suurepärase karjääri eest. Ta on väljaku kõrval väga-väga tore mees ja väljakul tõeline võitleja. Oli rõõm olla tema viimane vastane Wimbledonis," sõnas Djokovic mängujärgselt.

Nieminen on maailma edetabelis kõige kõrgemale kohale jõudnud Soome tennisist - 2006. aasta juulis oli ta 13. kohal.

Nieminen on võitnud viis ATP turniiri, neist kaks üksik- ja kolm paarismängus. Suure slämmi turniiridel on ta pääsenud üksikmängus veerandfinaali nii Australian Openil (2008), Wimbledonis (2006) kui US Openil (2005).

Djokovic kohtub järgmises ringis austraallase Bernard Tomiciga.