Kohtumine kestis 58 minutit, Kontaveit tegi servil 5 topeltviga ja lõi kaks ässa. 16 parema hulgas võib meie tenniselootuse vastaseks tulla 2. asetusega prantslanna Caroline Garcia.

Mängu käik:

2. SETT: (Kontaveit 6-1)

Algus on parem kui esimeses setis. Oma servigeimi suudab Kontaveit hoida ja pääseb juhtima 1-0.

Anett ees 2-0! Murrab vastase pallingu juba kolmandat korda järjest.

Kontaveit oma servil taga 30-40, vastasel murdepall. Butkovska kaotusnumbrid vähenevad, seis 1-2.

Vastase pallingul seis 30-30. Tasamäng 40-40. Konteveitil murdepall ja neljas kord järjest vastase palling murtud!!! Anett ees 3-1.

Oma servil Kontaveit ees 40-15 ja siin pikka pidu pole. Anett juhib 4-1 ning kõik tundub hetkel sujuvat.

Butkovska pallingul seis tasa 30-30. Vastasel on olnud neli geimpalli, kuid Anett on suutnud iga kord seisu tasakaalustada. Hoopis Anett lahendab olukorra enda kasuks ja oma servil on nüüd võimalus kindlustada pääs Wimbledoni 3. ringi! Seis teises setis 5-1.

Tehtud! Suurepärane töö Anett Kontaveitilt, kes võitis kohtumise numbritega 6-4, 6-1.

-------------------

1. SETT: (Kontaveit 6-4)

Kontaveit alustab pallimist. Avageim läheb raskelt, vastasel oli juba murdepall, mis õnnestus pareerida. Butkovska saab ka teise murdepalli ja võtab oma. Anett taga 0-1.

Kontaveit on tänavu Butkovskaga korra kohtunud ja siis jäi peale eestlanna. Tore oleks ka täna võita, kuid algus sujub paremini vastasel. Oma servi hoiab ta kindlalt ning juhib 2-0.

Anetti servil seis tasa 40-40. Tasavägise geimi lõpp seekord Kontaveitile ja seis 1-2.

Kontaveit jõudis neljandas geimis esimest korda murdepallini, seis 40-30. Ja tuli ära! Kaotatud geim on tagasi mängitud 2-2.

Anett oli oma pallingul taga 30-40, kuid suutis jõuda tasamänguni 40-40. Ka kaks järgmist punkti Kontaveitile ja eestlanna pääseb esmakordselt juhtima 3-2.

Vastase servil seis tasa 40-40. Seekord kuulub geimi lõpp Butkovskale ja seis võrdne 3-3. Setti mängitud 20 minutit.

Raske hetk. Anett on oma pallingul taga 15-40, vastasel kaks murdepalli. Kahjuks geim Butkovskale, kes läheb ette 4-3.

Kontaveit ei jää võlgu ja murrab kohe geimi tagasi! Äärmiselt tasavägiselt kulgev avasett on viigis 4-4.

Oma servi suudab Anett hoida ja 3-4 kaotusseisust on saanud paljulubav 5-4 eduseis.

Kontaveit vastase servil ees 30-0 ja setivõidust lahutab kaks punkti. Anett jõudis seisul 40-30 settpallini, kuid vastane võrdsustab seisu 40-40. Ka teine settpall läheb vett vedama. Kolmandalt settpallilt kõik õnnestub ja Kontaveit on võitnud pingelise avaseti 6-4.

---------------------------

Eelinfo:

Avaringis käis eestlanna jaks 6:2, 5:7, 6:4 üle venelannast Maia Katsitadzest, Butkovska oli aga 6:4, 6:4 parem ruumeenlannast Cristina Dinust.

Kohtumine peetakse 16. väljaku teise mänguna. Esimene matš algas seal Eesti aja järgi kell 13.00.