Üks tund ja 51 minutit kestnud kohtumist alustas Kontaveit hästi, kui võitis avaseti 6:3. Teises setis jätkus Kontaveiti hea hoog, kui juhtis veel setti 4:2.

Seejärel tuli mõõn ning sakslanna võitis 4 geimi järjest ja võitis seti seisuga 6:4. Kolmandat setti asutas Maria teravamalt, murdis kahel korral Kontaveidi pallingu ja läks kiirelt 3:0 juhtima.

Kontaveit suutis end veidi koguda ning tuli sakslannale peaaegu järgi. Seisult 3:4 oli Kontaveidil ka murdepall kasutada, kuid võimalust ta ära ei kasutanud. 36 minutit kestnud kolmanda setti võitis Maria 6:3.

Kontaveit servis neli serviässa ja Maria viis. Kontaveit tegi kokku kaks topeltviga ja sakslanna seitse.

Kontaveit omas turniiril neljandat asetust. Sakslanna kõrgeim koht maailma edetabelis on olnud 46., seda mullu novembris. 2015. aastal jõudis ta Wimbledoni Suure slämmi turniiril kolmandasse ringi.

Profiturniiridel Kontaveit ja Maria omavahel varasemalt kohtunud polnud.