Kontaveit kinkis Suurbritannia teisele reketile vaid kolm geimi ja pääses teise ringi!

(36)

Tennisematsh Anett Kontaveit vs Kaia Kanepi
Anett KontaveitFoto: Andres Putting

Anett Kontaveit (WTA 34.) alustas Brisbane'i tenniseturniiri kindla 6:0, 6:3 võiduga Suurbritannia teise reketi Heather Watsoni (WTA 75.) üle. Teises ringis ehk kaheksandikfinaalis kohtub Eesti esireket valgevenelanna Aliaksandra Sasnovitšiga (WTA 88.)

Watson kaotas kvalifikatsiooni viimases ringis Kaia Kanepile, kes täna alistas põhiturniiri esimeses ringis venelanna Darja Kasatkina (WTA 24.) 6:2, 6:2. Inglanna pääses põhitabelisse "õnneliku kaotajana" tšehhitari Petra Kvitova asemele, kes haigestus ja pidi viimasel hetkel loobuma.

"Olen oma esitusega väga rahul. Hea on alustada uut aastat nii hea võiduga," ütles Kontaveit matšijärgses intervjuus. "Eelmine aasta läks hästi. Üritan sel aastal veel paremini!"

"Olin küll valmis Kvitovaga kohtuma, kuid sa pead ka viimase minuti muudatustega kohanema ja kiirelt oma vaimu ümber lülitama," lisas Kontaveit.

Brisbane'i turniiri auhinnafond on 900 000 dollarit.

Kanepi kohtub teises ringis kas Ashleogh Barty (Austraalia, WTA 17.) või Lesia Tsurenkoga (Ukraina, WTA 42.). Kontaveiti vastsaseks on Sasnovitš, kes sai avaringis jagu Prantsusmaa eest mängivast Kristina Mladenovicist numbritega 1:6, 6:3, 7:5.

Anett Kontaveit - Heather Watson
Kontaveidi matši statistika. Parempoolsed numbrid kuuluvad meie esireketile.
Totu: Pooleteise tunni pärast algab peaväljakul mäng mis selgitab Kanepi järgmise vastase. Kohalik Barty (11) kohtub ukrainlase Tsurenkoga nr 44.
Läbi. Kontaveit lõpetab matši servimurdega ja saab vägeva 6:0, 6:3 võidu!
5-3 Kontaveit hoiab servi ja on matšivõidust vaid ühe geimi kaugusel.
4-3 Watson hoiab oma servi. Geim püsis tasavägine 30:30-ni, misjärel võitis inglanna viimased kaks punkti.
4-2 Kontaveit läks geimi 40:0 juhtima, kaotas siis kaks punkti, kuid hoidis siiski servi. https://twitter.com/WTA_insider/status/947706972798836736
Totu: Valgevenelanna Sasnovits (88) võitis just nr 11 Mladenovitci ja kohtub Kontaveitiga teises ringis. seekord on Zeus olnud Kontaveitile armulikum kui Fortuuna. Võit teises ringis kindlustaks koha AO asetatute hulgas.
3:2 Watson vastab samaga, aga meenutame, et Kontaveit on siiski servimurdega juba ees.
3-1 Kontaveit võidab oma servigeimi punktigi kaotamata.
Esimeses setis lõid mõlemad ühe serviässa ja tegid ühe topeltvea. Kontaveidi esimese servi õnnestumisprotsent oli 71 Watsoni 64 vastu, esimeselt servilt võidetud punktid 83 % - 44 %. Kontaveit realiseeris kuuest murdepallist kolm, Watsoni nime taga seisavad sellel real numbrid 0/0.
2-1 Watson saab alles nüüd matši esimese geimivõidu, kinkides Kontaveidile selles geimis vaid ühe punkti.
2-0 Kontaveit hoiab oma servi, Watson sai siit kaks punkti kätte.
1-0 Kontaveit alustas ka teist setti edukalt. Kohe servimurre.
Totu: Kuna Kuznetsova AO ei osale on Kontaveitil vaja saada edetabelis mööda mõnest lähimast konkurendist, Makarovast, Bertensist või Safarovast. Tänase võiduga veel mööda ei saa aga lähemale küll.
6:0! Esimene sett "kuivalt" käes!
5-0 Kontaveit murdis Watsoni servi juba kolmandat korda. Vaid üks geim lahutab eestlannat setivõidust.
Kontaveit on matši alustanud võimsalt, juhtides avasetis juba 4:0!