Kenneth Raisma võitis paarismängus Wimbledoni noorteturniiri!

 (20)
Kenneth Raisma Wimbledoni turniiril
Kenneth Raisma Wimbledoni turniirilFoto: Ekraanitõmmis

Eesti tenniselootus Kenneth Raisma võitis koos kreeklase Stefanos Tsitsipasega paarismängus Wimbledoni Suure slämmi noorteturniiri.

Finaalis mängis Eesti-Kreeka duo üle kõrgeima asetusega Kanada paari Felix Auger-Aliassime / Denis Shapovalovi 4:6, 6:4, 6:2.

Esimene sett kulges väga tasavägiselt seisuni 5:4. Oma pallingugeimid suutsid mõlemad paarid, seti alguses kindlamalt ja lõpus võrdsema mänguga, hoida. Paraku sai Kanada paar seisul 5:4 võimaluse Raisma / Tsitsipase servi murda ja ei jätnud seda võimalust kasutamata. Esimene, ligi 25 minutit kestnud sett Kanada duole 6:4.

Teine sett algas samuti geim-geimis, kuid seisul 2:2 said võimaluse Raisma ja Tsitsipas ning ei jätnud seda realiseerimata. Pooli mindi vahetama seisul 3:2 ja Eesti / Kreeka paari pallingumurdega eduseisul. See servimurre otsustas ka teise, esimesest enam kui 15 minutit kauem kestnud seti saatuse: Raisma / Tsitsipas võitsid 6:4.

Otsustavas setis said seisul 1:1 taas Raisma ja Tsitsipas vastase servil edu ja võitsid geimi. Pooltevahetusele mindi Eesti / Kreeka servimurdega eduseisul 2:1. Teine servimurre tuli kanadalaste servil Raisma / Tsitsipase eduseisul 4:2 ja poolte vahetus toimuski seisul 5:2. Viimane geim. Viimast korda hoiti servi ja suurvõit oli käes!

Vastastel jõuvarusid nappis. Shapovalov mängis täna varasemalt noormeeste üksikmängu finaalis, kus ta suutis kolmes setis alistada austraallase Alex De Minauri 4:6, 6:1, 6:3 ja tulla esikohale. Teine finaalivastane Auger-Aliassime on alles poisiohtu, 15-aastane noormees.

Seotud lood:

Aga see kõik ei kahanda Raisma ja Tsitsipase suursaavutust. Fantastiline töö!

1959. aastal võitis Wimbledoni noorteturniiri üksikmängus Toomas Leius.

Tähtede mäng 2019
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare