Kanepi: vastane mängis liiga hästi, nõrka kohta tal polnud

 (16)
Kanepi: vastane mängis liiga hästi, nõrka kohta tal polnud
Kaia Kanepi.Reuters/Scanpics

Kaia Kanepi tunnistas, et US Openi veerandfinaalis servis ja mängis Madison Keys sedavõrd hästi, et võiduvõimalusi pärast esimese seti algust ei tekkinud.

„Oleksin alguses vastase pallingugeimi murdnud – paar võimalust mul oli – võinuks mängupilt olla teistsugune. Sealtmaalt oli raske tema servil mängus püsida. Pidin ka oma servidel palju tööd tegema ja see kurnas mentaalselt. Pole nii tugevate vastastega viimasel ajal mänginud ning ka seetõttu oli keeruline,“ sõnas Kanepi pärast 3:6, 3:6 kaotatud kohtumist.

Kanepi tunnistas, et Keys lõi märksa tugevamini, kui senised vastased. „Tempo oli oluliselt kõrgem, pidin palju ja kiiresti liikuma, aga ma pole veel füüsilises tippvormis.“

Palju mõjutas see, et enne põhiturniiri tuli ka kvalifikatsiooni mängida, Kanepi öelda ei osanud. „Kõige värskem see olemine paraku ei ole,“ sõnas ta.

Enne kohtumist pani Kanepi koos treeneri Alina Židkovaga küll taktika paika, aga selle kasutamine polnud suurt võimalik: „Kui vastane nii hästi mängib, ei õnnestu tema nõrka kohta ära tabada.“

Lõppkokkuvõttes oli Kanepi turniiriga siiski rahul. Veerandfinaali jõudmine oli enamat, kui ta lootis.

Kanepi jätkab kodus treenimist, septembris ta turniiridel ei mängi, ent oktoobris ja novembris kindlasti.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare