Kanepi alistas maailma 51. reketi ja pääses Roomas põhiturniirile

(41)

Merko Estonian Open tenniseturniir Pärnus, Kanepi - Aleksandra Buczhynska
Kaia KanepiFoto: Ago Tammik

Kaia Kanepi (WTA 60.) alistas Rooma tenniseturniiri kvalifikatsiooni teises ringis tšehhitari Katerina Siniakova (WTA 51.) 6:3, 3:6, 6:3 ning pääses homme algavale põhiturniirile.

Mõlemad naised tegid tund ja 55 minutit kestnud mängu jooksul 5 topeltviga, Siniakova lõi 3 serviässa, Kanepi mitte ühtegi. Esimese servi õnnestumisprotsent oli tšehhitaril parem (66 % vs 52 %), kuid Kanepi suutis oma esimeselt pallingult rohkem punkte noppida (72 % vs 61 %). Kanepi murdis vastase servi viiel, Siniakova neljal korral.

Kanepi polnud Siniakovaga varem kohtunud. Eestlanna alustas kvalifikatsiooni 2:6, 6:2, 6:2 võiduga venelanna Sofia Kenini üle (WTA 90.), Siniakova alistas 6:3, 6:2 ameeriklanna Christina McHale'i (WTA 87.).

Anett Kontaveit (WTA 29.) pääses Roomas otse põhiturniirile, kus ta kohtub avaringis ameeriklanna Coco Vandeweghega (WTA 13.).

Kaia Kanepi - Katerina Siniakova
Nüüd on käes! Kanepi võidab otsustava seti 6:3.
A:40 Viies matšpall Kanepil.
40:40 Siniakova püsib veel mängus.
40:30 Kanepil neljas matšpall.
5-3 Siniakova hoiab oma servi. Kanepil nüüd taas võimalus matš oma serviga ära lõpetada.
40:40 Siniakova viigistab.
30:40 Siniakova päästab esimese matšpalli.
15:40 Kanepi kaks murde- ja matšpalli.
15:30 Siniakova võtab järgi.
Kanepi läheb Siniakova servil 30:0 juhtima.
5-2 Kanepi peab veel pusima. Siniakova murrab.
40:A Siniakova saab endale murdepalli.
40:40 Siniakova võitleb veel...
40:30 Matšpall.
30:30 Siniakova viigistab.
Kanepi on oma servil 30:15 ees.
5-1 Teine servimurre selles setis viib Kanepi vaid geimi kaugusele matšivõidust!
4-1 Siniakova võitles endale neljandagi murdevõimaluse, aga Kanepi hoidis lõpuks siiski servi.
Kanepi jäi oma servil 0:40 taha, kuid suutis kolm murdepalli päästa.
3-1 Kanepi murrab Siniakova servi, võites pärast 0:15 taha jäämist neli punkti järjest!
2-1 Kanepi hoiab oma servi nulliga.
1-1 Siniakova hoiab samuti servi. Kanepi võitis ühe punkti, kui tšehhitar oli juba 40:0 juhtimas.
1-0 Kanepi alustab kolmandat setti servi hoidmisega.
Siniakova hoiab oma servi ja võidab teise seti 6:3.
3-5 Kanepi loovutab oma pallingu. Kaks murdepalli õnnestus tal päästa, kolmandat enam mitte.
3-4 Siniakova hoiab servi, Kanepi võitis pärast 15:40 taha jäämist veel ühe punkti, aga mitte enamat.
3-3 Kanepi hoiab oma pallingut nulliga.
2-3 Siniakova hoiab oma servi, loovutades Kanepile vaid ühe punkti.
2-2 Siniakova murrab end mängu tagasi. Esimese ja teise murdepalli suutis Kanepi päästa, kolmandat enam mitte.
2-1 Siniakova hoiab oma servi.
2-0 Kanepi alustas teist setti servimurdega ja hoidis ka oma pallingut.
Kanepi hoiab oma servi ja võidab esimese seti 6:3.
5-3 Siniakova hoiab oma servi ja vähendab kaotusseisu.
5-2 Tasavägises geimis suudab Kanepi ka enda servi hoida.
4-2 Kanepi murrab vastase servi teist korda järjest!
3-2 Kanepi hoidis oma servi, loovutades vastasele vaid ühe punkti.
2-2 Super! Kanepi murrab kohe vastu.
Kolmandat korda seis 40:40. Enne murdepalli oli Siniakoval ka geimpall.
40:A Kanepil on kasutada murdepall.
Neljandas geimis läheb mäng esimest korda 40:40-ni.
1-2 Siniakova murrab Kanepi pallingu.
30:40 Siniakoval on Kanepi servil kasutada murdepall.
1-1 Siniakova vastab täpselt samaga.
1-0 Kanepi hoiab oma servi nulliga.
Õiendame ära ka varem ekslikult avaldatud valeinfo, nagu oleks kvalifikatsioonis pärast seda matši üks ring veel. Ei ole. Kui Kaia täna võidab, on ta juba põhitabelis!