Matš kestis 1 tund ja 5 minutit. Kanepi lõi kohtumises 5 serviässa ning tegi 4 topeltviga. Esimese servi õnnestumise protsent oli vaid 45. Seega on teatud mänguelementides parandamisruumi rohkelt.

Eesti esireketi järgmine vastane on 5. paigutusega sakslanna Angelique Kerber, kes oli esimeses ringis tasavägise mängu järel üle slovakitar Dominika Cibulkovast 7-6 (5), 7-5. Kerber hoiab WTA edetabelis nii kõrget  kohta kui üheksas, Kanepi on värskes pingereas 25. kohal.

Eelmisel nädalal lõppenud Brisbane´i turniiril jõudsid mõlemad veerandfinaali. Omavahelistes mängudes on Kanepi peal 2-1. Sydneys kohtuti ka 2009. aastal ja siis võitis eestlanna 6-1, 7-5.

Turniiri kõrgeima paigutusega mängija on poolatar Agnieszka Radwanska, kes mängib Kanepiga samal tabelipoolel. Turniiri võitja teenib 470 WTA edetabelipunkti ning 120 000 dollarit.