(223)
Delfi Sport

Kaia Kanepi mänguhoos, tennis
Reuters/Scanpix

Melbournes kestvatel Austraalia lahtistel tennisemeistrivõistlustel kaotas Kaia Kanepi üksikmängu teises ringis sakslannale Julia Görges´ile 4-6, 6-3, 4-6 ja langes konkurentsist.

Suure Slämmi turniir Kanepi jaoks siiski jätkub, kuna ta teeb kaasa ka naispaarismängus ja segapaarismängus.

KOHTUMISE STATISTIKA

Mängu käik: (Kanepi - Görges 4-6, 6-3, 4-6)

3. SETT

Komistuskiviks sai lõpuks oma servigeim ja midagi pole teha, täna tuli WTA edetabeli 38. reketi paremust tunnistada. Matš vältas 2 tundi ja 9 minutit.

Kaia on juba tagasi võidelnud kaks matšpalli ja vastase servil edu sees. Kas tuleb ära? Super! Sellises seisus mängu jääda pole just lihtne lugu. Kanepi servil seis 4-5.

Õhkõrn lootus püsib. Kanepi suutis raskustega oma servigeimi võita ja seis on 3-5. Kohtumise algusest kulunud pea 2 tundi.

Kaia on jäänud kaotusseisu 2-5. Veel ei ole midagi kadunud, aga selge see, et kohtumist on üliraske päästa.

Sett algas kohe kurjakuulutavalt kui Kanepi jäi 1-3 taha.

2. SETT

Kanepi võitis seti 6-3.

Hirmus pikaks veninud geimis oli vastasel kaks murdepalli ja tasaseis fikseeriti koguni kuuel korral. Kaia jäi õnneks peale ja juhib 5-2.

Hiilgav. Seisul 40-30 oli Kanepil murdepall ja see õnnestus ära kasutada. Kaia ees 4-2.

Kaia oli seekord oma servil kindlus ise. Vastane sai geimis vaid ühe punkti, Kanepi taas ette 3-2.

Mõlemad suudavad oma pallingugeimi hoida. Seis 2-2. Ühtegi serviässa löödud pole, Kanepi teinud 4 ja Görges 5 topeltviga.

Raskelt tuli, aga Kanepi läks taas ette 2-1. Sakslanna mängib väga sitkelt.

Vastaste pallingugeimis jõudis Kanepi murdepallini, kuid seda realiseerida ei õnnestunud. Seega 1-1.

Servimist alustanud Kanepi läks juhtima 1-0.

1. SETT

Hirmkõva serviga Görges võitis avaseti 6-4. Seda küll alles kolmandalt settballilt. Mängitud on 40 minutit, Kanepi tegi setis 15 ja vastane koguni 20 sundimata viga.

Seis 4-5. Kaia võttis oma servigeimi kuivalt ja pikema jututa.

Super. Kanepi murdis vastase pallingu ja tekkis lootus, et avasett polegi veel läinud. Kanepi servil seis 3-5.

Kanepi on jäänud kaotusseisu 2-5. Tundub, et sarnaselt 1. ringi kohtumisele tuleb esimeses setis vastase paremust tunnistada. Aga mäng on veel ees.

Görgesil edu 3-2 ja tema serv. 22-aastane sakslanna on maailma edetabeli 38. number ja mullu jõudis ta Austraalia lahtistel üksimängus teise ringi.

Sakslanna on pääsenud ette geimidega 2-1. Korra õnnestus vastasel murda Kanepi servigeim.

Eelinfo:

Eesti esireketi ja sakslanna Julia Görgesi vaheline mäng saab toimuma 8. väljaku kolmanda matšina. Mängupäev algab Eesti aja järgi kell 2:00 öösel.

Kanepi - Görges paari võitja läheb järgmises ringis kokku Maria Šarapova või Virginie Razzanoga.