Avaseti alguses ei suutnud kumbki tennisist oma servigeimi hoida kuni seisuni 2:1 Šarapovale, siis läks venelanna oma teed, võites lõpuks 6:2. Teise setis alguses pääses Kanepi 2:0 juhtima, kuid venelanna võitis siis viis geimi järjest.

Kanepi lõi viis ässa ja tegi viis topeltviga (Šarapova 0 ja 4) ning võitis matši 148-st punktist 60. Kohtumist domineerinud Šarapova teenis 12 murdepalli, millest realiseeris 7 (Kanepi 3/5). Matš kestis kokku üks tund ja 14 minutit.

Šarapova kohtub poolfinaalis Petra Kvitovaga (WTA 4.), kes alistas teises tänases veerandfinaalis üllataja Jaroslava Shvedova 3:6, 6:2, 6:4. Eilsete veerandfinaalmängudega jõudsid poolfinaali austraallanna Samantha Stosur (WTA 6.) ja itaallanna Sara Errani (24.)

Kanepi - Šarapova 2:6, 3:6

Eestlanna  on varem maailma esikümne mängijatega kohtunud 32 korral ning saanud kaheksa võitu ja 24 kaotust.