Eesti esireketi ja puertoricolannast Rio de Janeiro olümpiavõitja matš kestis tund ja 24 minutit.

Kontaveit alustas kohtumist servimurdega, kuid loovutas enda pallingu kohe järgmises geimis. Teine servimurre viis Puigi juba 3:1 juhtima. Kontaveit murdis end raskest seisust välja ja läks isegi 4:3 ette, kuid rohkem geimivõite avasetis ei saanud.

Teine sett algas jälle Kontaveidi servimurdega. Eestlanna oli lausa 3:1 juhtimas, kuid kaotas siis järjest viis geimi ning sellega ka kogu kohtumise.

Puig lõi viis serviässa, Kontaveit kaks. Kuigi esimese servi õnnestumisprotsent polnud Kontaveidil kõige hullem (65 %), vedas teda alt esimeselt servilt võidetud punktide arv (18/40 ehk 45 %), mis Puigil oli tunduvalt parem (27/41, 66 %). Puig tegi kokku kuus servimurret (12 murdepalli), Kontaveit neli (8 murdepalli).

Kontaveit ja Puig mängisid koos paarismängu Wimbledoni suure slämmi turniiril ning teevad seda ka järgmisel nädalal algaval US Openil.

Täna peetavas veerandfinaalis läheb Puig vastamisi maailma kuuenda reketi, prantslanna Caroline Garciaga.