Matši algus oli halvas mõttes šokeeriv. Esimene sett sai otsa 18 minutiga. Mängu ei olnud, Serena tegi, mis ise tahtis.

Teise setis avageimis kõik muutus. Kanepi suutis Williamsi servigeimi murda ja sealt enesekindlust ammutada. Murdis korra veel ning pääses ette 5:2. Kaia näitas kohati oivalisi lööke, Serenal hakkasid ka mõned eksimused sisse lipsama. Järsku oli pinge mängus. Korra suutis Williams tagasi murda, aga seti sai ikkagi kätte Kaia 6:4. Viies omavaheline mäng ja esimest korda jõudis Kaia setivõiduni.

Otsustav kolmas sett algas taas Williamsi servil ja sealt suutis initsiatiivi haarata kuuekordne US Openi võitja. Murdis kohe otsa Kanepi servi ning pääses ette 3:0. Kaia küll üritas, ent Williamsi serv ei andnud palju võimalusi. Vastane lõi kokku 18 serviässa, mis naiste tennises on üsna tavatu number. Otsustav sett Williamsile 6:3 ja sellega kogu mäng 2-1.

Williamsi järgmine vastane on tšehhitar Karolina Pliškova.

* Kanepi on Suure slämmi turniiridel 4. ringis mänginud 7 korda ja kaotanud vaid korra, 2014. aastal US Openil Serena Williamsile ;
* Tänavu, pärast lapse sünni järgset tagasitulekut on Williams kaotanud viis matši: Venus Williamsile, Naomi Osakale, Maria Šarapovale, Angelique Kerberile (Wimbledoni finaal) ja Johanna Kontale ;
* Tänavusel US Openil on Williams kolme mänguga loovutanud vastastele kokku 11 geimi ;
* Williams on US Openi kuuekordne võitja, finaalis mänginud kaheksa korda ;
* Suure slämmi finaalides on Williams mänginud 30 korda, neist võitnud 23 ;
* Kanepi on kahekordne US Openi veerandfinalist (2010, 2017) ;
* Williams on maailma esireket olnud 319 nädalat, enamat on suutnud Steffi Graf (377) ja Martina Navratilova (332) ;
* Veerandfinaali jõudja teenib auhinnarahana pea pool miljonit dollarit (475 000).