FOTOD | Evald Kree 100. sünniaastapäeva tenniseturniiril võidutses lapselaps Jaak Põldma


Evald Kree 100. sünniaastapäeva mälestusüritus, paarismäng
Evald Kree 100. sünniaastapäeva mälestusüritus, paarismängFoto: Tiit Blaat

Kadrioru tenniseklubis toimus pühapäeval Evald Kree 100. sünniaastapäeva puhul mälestusüritus. Tennniseklubi seinal avati mälestustahvel ja üles
oli pandud näitus Eesti tennise suurmehe kohta. Seltskondlikul paarismänguturniiril lõid kaasa Evald Kree õpilased ja perekonnaliikmed ning Evald Kree Spordimaailma endised ja praegused kasvandikud.

Turniiri finaalis olid vastamisi kaks Evald Kree lapselast – tütrepoeg Jaak Põldma paariliseks oli legendaarne tennisetreener Villem Lapimaa ja pojapoeg Evald-Hannes Kree paariliseks kümnenditagune tennisetäht Maret Ani. Segapaar meespaari vastu ei saanud ja turniirivõit läks duole
Põldma / Lapimaa.

Pingelistes poolfinaalides jäid finaalikohast napilt ilma Evald Kree poeg Jaan Kree, kes oli paaris noortennisisti Elisabeth Iilaga, ning Evald Kree tütar Aita Põldma õpilased Patrik Tamtik ja Triin Eller.
Ilusal pühapäeval oli Kadriorgu Evald Kree mälestusüritusele kogunenud üle saja inimese. Heino Raivet tegi ülevaate tennise grand old man’i elust, hea sõnaga meenutasid Evald Kreed sugulased ja tenniserahvas.

Turniiril osalejad pakkusid, et selline Evald Kree mälestusturniir võiks kujuneda kenaks traditsiooniks.