Eestlane valiti USA-s oma konverentsi väärtuslikumaks tennisistiks


Marek Marksoo, tennis
Foto: Eva Ligi

Marek Marksoo aitas võistkonna esinumbrina võita Sacramento State’i ülikoolil 11. korda viimase 16 aasta jooksul USA üliõpilastennise Big Sky konverentsi finaalturniiri ning hooaja lõpetuseks valiti ta konverentsi väärtuslikemaks mängijaks (MVP).


Täpsuse huvides olgu märgitud, et Marksoo sai selle tiitli kahasse Eastern Washingtoni ülikooli tennisisti Joseph Coheniga. Ilmselt ei osanud valijad eristada, kumb on parim ja andsid tiitli mõlemale.

Marksoo kuulus mõistagi ka konverentsi sümboolsesse koondisse, tema ülikooli võistkonnast pääses sinna veel üks mängija, Sean Kolar, teatab Tenniseliit.

Hooaja jooksul teenis Sacramento State 17 võitu ja 13 kaotust, kuid enamasti olid need kaotused saadud tugevamate konverentside tippmeeskondadelt. Big Sky siseselt sai Sacramento kirja 9 võitu ja 1 kaotuse.

Sacramento teenis ka õiguse pääseda NCAA finaalturniirile, mis algab 10. mail, kuid seal on nende esimene vastane väga tugev – neljandana asetatud USC ehk Lõuna-California ülikool, paljukordne NCAA meister, kelle koossesisus mängis kunagi ka Jaak Põldma.

USA üliõpilastennisisistide edetabelis on Marksoo 117. kohal, kuid on sel hooajal võitnud mitmeid esisaja mängijaid.