Eesti tennisemeeskond läheb Davise karika mängudele nõrgendatud koosseisus


Eesti tennisemeeskond läheb Davise karika mängudele nõrgendatud koosseisus
Foto: Ester Vaitmaa

Eesti tennisemeeskond on sunnitud Davise karikavõistluste II liiga Euro-Aafrika tsooni avaringi kohtumises võõrsil Iirimaaga mängima nõrgendatud koosseisus, sest esireket Jürgen Zopp ei saa seljavigastuse tõttu ja Jaak Põldma õpingute tõttu tõenäoliselt kaasa teha.

Koondise treener-kapten Peeter Lamp nimetas 1.-3. veebruarini Iirimaal toimuvaks matšiks Eesti koondisse Vladimir Ivanovi, Markus Kerneri, Marek Marksoo ja Jaan Kononovi. Neist kaks viimast tulevad Iirimaale USA-st, kus nad õpivad sealsetes ülikoolides. Siiski pole koosseis veel päris lõplik, ülesandmine matšiks toimub 22. jaanuaril. Kuid hetkeseisuga ei saa Jaak Põldma Lambi sõnul meeskonda esindada. "Ta küll harjutab endiselt, kuid ülikool ei luba teda selleks ajaks ära," edastas Lamp info. Siiski jääb veel võimalus, et Põldma ja praegu vigastuse all kannatav paarismänguspetsialist Mait Künnap saavad ikkagi mängida.

Edetabelinumbrite põhjal peaks kodus esinev Iirimaa olema nüüd kerge soosik, sest nende kolm paremat mängijat asuvad maailma edetabelis esituhandes: James McGee 346., Sam Barry 603. ja Louk Sorensen 856. Eestil on vastu panna Ivanovi 455., Kerneri 1346. ja heal juhul Põldma 1582. koht.