Davis Cupil loositi Eestile avaringi vastane


Jürgen Zopp, tennis
Eesti esireket Jürgen Zopp.Foto: Rauno Volmar, Eesti Päevaleht

Täna loositi tennisemeeskondade Davise karikavõistlustel II liiga Euro-Aafrika tsooni turniiri avaringi paarid. Eesti asetati kaheksa tugevama sekka, mis võimaldas loosi tahtel saada vähemalt edetabeli põhjal endast nõrgem vastane, kelleks oli Iirimaa. Kohtumine peetakse 1.-3. veebruarini Iirimaal.

Iirimaa parim mängija on praegu ATP edetabeli põhjal 25-aastane James McGee, kes asub 400. kohal ehk üheksa kohta Eesti teisest numbrist Vladimir Ivanovist kõrgemal. Eesti esireket Jürgen Zopp (ATP 87.) peaks aga eelduste kohaselt olema kõigist iirlastest selgelt üle. McGee järel tulevad Iirimaa tennisistidest maailma edetabelis 20-aastane Sam Barry (589.) ja 31-aastane Conor Niland (789.).

"Zopp ja Ivanov peaksid kõigi eelduste kohaselt mängima, USA-s õppiva Jaak Põldma seisu praegu täpselt ei tea, kuid arvestame ka temaga," ütles Eesti koondise treener-kapten Peeter Lamp. Paarismängijana peaks tavapäraselt koondisse kuuluma Mait Künnap. "Eesti on muidugi selles kohtumises soosik, kuid Iirimaal on korralikud mängijad, kindlat võitu lubada ei saa," jätkas Lamp.
Kui Eesti võidab, on teise ringi vastane igal juhul raskem, sest kohtutakse Soome - Bulgaaria võitjaga. Neil riikidel on üks mängija ka esisajas, vastavalt Jarkko Nieminen ja Grigor Dimitrov.

Tähtede mäng 2019
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare