Eestlanna alustas mängu väga kesiselt ning lasi kohe esimeses geimis vastasel murda. Vahepeal ka treenerile väsimust kurtnud Kontaveit ei suutnudki avasetis korralikult mängu sisse saada ning Siegemundi agresiivsus tõi talle avaseti 6:2 võidu.

Teises setis oli Kontaveidi mäng samuti alguses pisut nüri, kuid mida aeg edasi, seda enesekindlamaks muutus ka eestlanna. Kogu mängu osas sai võtmehetkeks teises setis seisul 2:2 olnud Kontaveidi servigeim: Siegemund läks seal 0-40 juhtima, ent Kontaveit suutis neli murdepalli tõrjuda ning pika geimi lõpuks enda kasuks kallutada. Seejärel oli sakslanna murtud - eestlanna teenis seti lõpus koguni 11 punkti järjest ning viis 6:3 setivõiduga mängu otsustavasse setti.

Viimane sett kuulus juba kindlalt Kontaveidile: ta suutis enda servi igal korral hoida ning kaks murret viisid ta lõpuks 6:2 võidule.

Järgmises ringis ootab Kontaveiti kas horvaat Petra Martić (WTA 36.) või taanlanna Caroline Wozniacki (WTA 2.).

Enne mängu:

Pekingi turniiri korraldajad andsid kõigile Wuhani poolfinalistidele otsepääsme teise ringi. Värskes maailma edetabelis 21. kohale tõusnud eestlanna läheb seal kokku sakslanna Laura Siegemundiga (WTA 142.), kes sai avaringis 6:3, 4:2 eduseisus venelanna Darja Kasatkina üle loobumisvõidu. Venemaa tennisisti vaevas kõhuviirus.

Omavahel pole Kontaveit ja Siegemund varem kohtunud. Paari võitja võib järgmises ringis mängida maailma teise reketi Caroline Wozniackiga - Taani tennisist alistas avaringis kindlalt Belinda Bencici tulemusega 6:2, 6:3.

4,5 miljoni dollari suuruse auhinnafondiga Pekingi turniir on WTA karussellil üks tähtsamatest - sellest kõrgema kategooriaga on vaid neli Suure Slämmi turniiri.