BLOGI NEW YORGIST | Tugevam võitis! Kaia Kanepi on US Openi kolmandas ringis

(173)
Kaia Kanepi US Openil
Kaia Kanepi US OpenilFoto: ELSA, AFP/Scanpix

US Openi tenniseturniiri avaringis maailma esireketi Simona Halepi konkurentsist tõuganud Kaia Kanepi (WTA 44.) võitis ka teise ringi kohtumise kahes setis. Ta alistas šveitslanna Jil Teichmanni (WTA 168.) 6:4, 6:3. Matš kestis üks tund ja 37 minutit.

Avaseti murre tuli kohe mängu esimeses geimis. Sellest piisas. Kanepi ei lubanud täna oma pallingut murda kordagi. Ka murdepalle sai vastane vaid kolm.

Teises setis tuli murre seisul 2:2 ja Kanepi pääses ette 3:2. Oli tunda, et Kaia tugevad löögid tegid üha enam pahandust, šveitslanna jõud rauges. Teine murre tuli seisul 5:3.

Kolmandas ringis on Kanepi vastaseks rootslanna Rebecca Peterson (WTA 61.), kes alistas ameeriklanna Vania Kingi (WTA 881.) 7:5, 6:1. See kohtumine peetakse reedel. Petersoni mõlemad vanemad on eestlased, kes suundusid Rootsi elama enne Nõukogude Liidu lagunemist 1990. aastal. Tänaseks 23-aastane Rebecca sündis Rootsis ja esindab oma sünniriiki.

Profiturniiridel debüteeris Peterson 2012. aastal, Suure slämmi põhitabelisse jõudis esmakordselt aasta eest US Openil. Tänavu jõudis ta teise ringi nii French Openil kui Wimbledonis ning nüüd US Openil kandsid tiivad juba 3. ringi.

Homme sammub Kanepi väljakule paarismängus. Tegemist on jällegi hilise mänguga. Kanepi ja Andre Petkovic kohtuvad Hollandi-Rootsi paariga Kiki Bertens / Johanna Larsson 9. väljakul viiendas mängus. Eesti aja järgi öine kohtumine.

Eelinfo:

Kanepi on varem 21-aastase Šveitsi tennisisti Teichmanni vastu mänginud korra - 2016. aastal Padovas saviliivaväljakul võitis eestlanna 6:2, 6:2.

LOE VEEL: DELFI NEW YORGIS | Kanepi järgmine vastane teeb US Openil elu turniiri

Kaia Kanepi - Jil Teichmann
Ivar Jurtšenko: Teichmann lööb pikaks ja võit käes!
Ivar Jurtšenko: Matšpall number kaks.
Ivar Jurtšenko: Teichmann võtab kotkasilma, aga pall audis, seis 40-40.
Ivar Jurtšenko: Kaia eksis, vastasel edu sees.
Ivar Jurtšenko: Üritas stoppi tõmmata, jäi vähekene lühikeseks, 40-40.
Ivar Jurtšenko: Võimas winner ja matšpall.
Ivar Jurtšenko: Seis tasa 40-40.
Ivar Jurtšenko: Kaia matšpalle veel ei saa, 30-30.
Ivar Jurtšenko: Ja veel üks eksimus Teichmannilt, 0-30.
Ivar Jurtšenko: Surve kannab vilja, 0-15.
Ivar Jurtšenko: Geim kuivalt Kanepile, seis 5:3 teises setis.
Ivar Jurtšenko: Otse servist, 40-0.
Ivar Jurtšenko: Kena serv ja sealt edasi täpselt mängitud. Teine punkt kohe otsa, 30-0.
Ivar Jurtšenko: Seis 4:3, Kaia murdega peal. Üsna kindel mäng Kanepi poolt, servi vajaks ainult juurde.
Ivar Jurtšenko: Teichmann on pisut närvis, aga punkt tuleb, 40-30.
Ivar Jurtšenko: Tasa 30-30.
Ivar Jurtšenko: Kaial oli õnne, võrgutrips aitas, 30-15.
Ivar Jurtšenko: Teichmannile kaks punkti otse servist, 30-0.
Ivar Jurtšenko: Milline äralöök ja Kanepi ees 4:2!
Ivar Jurtšenko: Saaks esimeselt servilt rohkem abi, edu sees.
Ivar Jurtšenko: Kaia eksib, 40-40.
Ivar Jurtšenko: Teichmannil oli õnne, pall kõrge kaarega joonele ja Kaia põrutab auti, 30-30.
Ivar Jurtšenko: Kaia servil 30-15.
Ivar Jurtšenko: On tunne, et Kanepi võimsad löögid hakkavad üha rohkem pahandust tegema. Teichmann ei suuda enam vastata.
Ivar Jurtšenko: Kaia murrab ja pääseb juhtima 3:2!
Ivar Jurtšenko: Nüüd kahjuks eksimus, pall võrku. Aga Teichmann vastab samaga, 40-40.
Ivar Jurtšenko: Kaia võimas löök, 30-30.
Ivar Jurtšenko: Teichmann võtab ilupunkti ja siis teeb topeltvea otsa, 30-15.
Ivar Jurtšenko: Geim käes, ei ole vastane kordagi suutnud murda. Seis 2:2.
Ivar Jurtšenko: Punkt otse servist, 40-15.
Ivar Jurtšenko: Väga raske palli tõi Kanepi võrgu alt ära, 30-15.
Ivar Jurtšenko: Kaia eksib, 15-15.
Ivar Jurtšenko: Ja winnereid (äralööke) on Kaial täna vähe, vaid kaks.
Ivar Jurtšenko: Teichmann hoiab servigeimi ning juhib teist setti 2:1. Serv on šveitslannal täna paremini õnnestunud kui Kaial.
Ivar Jurtšenko: Vastane otse servist, 40-30.
Ivar Jurtšenko: Löökide teravus on taas väga hea, 30-30.
Ivar Jurtšenko: Kaialt kaks eeskäepommi, 30-15.
Ivar Jurtšenko: Teichmann saab kotkasilmaga õiguse, 30-0.
Ivar Jurtšenko: Kanepi punkt otse servist. Servikell oli kolme peale tiksunud kui pall mängu läks. Seis 1:1.
Ivar Jurtšenko: Pikk pallivahetus ja surve toimis, 40-30.
Ivar Jurtšenko: Kaia mängib platsi puhtaks ning külmalt lõpetab, 30-30.
Ivar Jurtšenko: Vahelduseks Kaiale ka ilus punkt, 15-30.
Ivar Jurtšenko: Kanepi lööb võrku, vastase vastuvõtt oli ka hea, 0-15.
Ivar Jurtšenko: Vastane teises setis peal 1:0.
Ivar Jurtšenko: Kaks väga head lööki ja Teichmann saab geimi kätte.
Ivar Jurtšenko: Jälle tasa, Teichmann juba servimisest päris väsinud.
Ivar Jurtšenko: Teichmann otse servist, edu sees.
Ivar Jurtšenko: Aga ei tule veel, 40-40. Löök võrku.
Ivar Jurtšenko: Topeltviga Teichmannil, neljas murdepall selles geimis.
Ivar Jurtšenko: Läks riskeerivalt lööma ja eksis, uuesti 40-40.
Ivar Jurtšenko: Kanepilt suurepärane vastuvõtt ja murdepall.
Ivar Jurtšenko: Uuesti tasa, 40-40.
Ivar Jurtšenko: Teichmannil edu sees, teise seti avageim venib pikale.
Ivar Jurtšenko: Eksimus, pall pikaks, 40-40.
Ivar Jurtšenko: Pikk pallivahetus Kaiale, murdepall.
Ivar Jurtšenko: Otse servist, 40-40.
Ivar Jurtšenko: Kanepi aimas kenasti vastase löögisuuna ära ja Teichmann jätkul eksis, murdepall.
Ivar Jurtšenko: Suurepärane eeskäsi ja pall joone kõrvale, 40-40.
Ivar Jurtšenko: Hästi kehasse löödud, 30-30.
Ivar Jurtšenko: Punkt mängiti uuesti, Kaia jäi peale, 30-15.
Ivar Jurtšenko: Ka teine punkt otse servist, 30-0.
Ivar Jurtšenko: Ja lööb kohe serviässa, 15-0.
Ivar Jurtšenko: Šveitslanna serv.
Ivar Jurtšenko: Teichmanni arstiabi paus on läbi.
Ivar Jurtšenko: Sääsepunn? Okay, nali naljaks.
Ivar Jurtšenko: Vastane läks riietusruumi, Kaia jäi väljakule kergelt liigutama.
Ivar Jurtšenko: Teichmann tagasi ja nüüd tahab veel arstiabi. Paremal jalal miskit.
Ivar Jurtšenko: Ilus! Kaial on setpall, 40-30.
Ivar Jurtšenko: Esimene sett võidetud 6:4! Kohtumist mängitud 41 minutit. Murde tegi Kaia kohe mängu avageimis.
Ivar Jurtšenko: Teise servi pealt otse, 30-30.
Ivar Jurtšenko: Kanepi eksib võrgus, 15-30.
Ivar Jurtšenko: Pikk pallivahetus ja Teichmann lööb napilt vasakule auti, 15-15.
Ivar Jurtšenko: Kanepi eksib, 0-15.
Ivar Jurtšenko: Väike seisak ja nüüd jätkub.
Ivar Jurtšenko: Ja kuivalt võtab Teichmann geimi ära. See läks hetkega. Kanepil võimalus servida setivõidule, seis 5:4.
Ivar Jurtšenko: Kaks järjestikust punkti otse servist, 40-0.
Ivar Jurtšenko: Teichmanni pallingul 30-0.
Ivar Jurtšenko: Ja geim käes ning Kaia edunumbrid avasetis 5:3.
Ivar Jurtšenko: Vastane lööb võrku, Kaial edu sees.
Ivar Jurtšenko: Kanepi ei taba õigesti palli ja kõrge kaarega üle, 40-40.
Ivar Jurtšenko: Teichmann võtab uuesti kotkasilma ja jälle ei päästa, Kanepil edu sees.
Ivar Jurtšenko: Kaia on kuidagi pehmemalt lööma hakanud, ettevaatlik, 40-40.
Ivar Jurtšenko: Teicmann kasutab kotkasilma, ei aita, 40-30.
Ivar Jurtšenko: Kaia ohkas praegu. Juba tundus, et pall läheb liiga vasakule, ent ikkagi kukkus joonele, 30-30.
Ivar Jurtšenko: Kaia võttis servil kotkasilma ja sai oma tahtmise. Ülinapilt pall joonel, 15-30.
Ivar Jurtšenko: Teine ka, 0-30.
Ivar Jurtšenko: Kaia servigeim. Esimene punkt läheb vastasele, 0-15.
Ivar Jurtšenko: Šveitslanna hoiab servi ära, seis 4:3 Kanepile.
Ivar Jurtšenko: Kaia eksimus võrku, Teichmannil edu sees.
Ivar Jurtšenko: Kaia tabab palli valesti ja läheb pikaks, 40-40.
Ivar Jurtšenko: Hea vastuvõtt, Teichmann ei suuda jätkata, taas murdepall.
Ivar Jurtšenko: Teichmann otse servist, 40-40.
Ivar Jurtšenko: Kanepi lõi platsi puhtaks ja murdepall, 30-40.
Ivar Jurtšenko: Hiilgav tõrje, 30-30.
Ivar Jurtšenko: Hea serv ning Kanepi ei saa palli väljakule, 15-15.
Ivar Jurtšenko: Vastasel topeltviga, 0-15.
Ivar Jurtšenko: Ja teise servi pealt tuleb geim koju. Kaia murdega peal 4:2.
Ivar Jurtšenko: Enamvähem sarnane punkt nüüd Kaia kasuks, 30-15.
Ivar Jurtšenko: Pall tuli väga ebamugavalt kõrgele ja Kaia eksis, 15-15.
Ivar Jurtšenko: Kauaoodatud serviäss Kaialt, 15-0.
Ivar Jurtšenko: Väga pikk ja võitluslik punkt. Mõlemad olid korra raskustes. Aga Kanepi lõpuks eksis, lõi napilt väljakust välja paremale. Seis 3:2.
Ivar Jurtšenko: Teichmannilt serviäss ja edu sees.
Ivar Jurtšenko: Kaia ei anna veel geimi ära, 40-40.
Ivar Jurtšenko: Väga hea tagakäsi Teichmannilt, pall otse joone kõrvale, 40-30.
Ivar Jurtšenko: Pikk pallivahetus Kanepile, 30-30.
Ivar Jurtšenko: Vastasele kaks punkti järjest, 30-15.
Ivar Jurtšenko: Mänguliselt on Kaia parem, siin pole küsimust, aga see tuleb ära vormistada.
Ivar Jurtšenko: Teichmannilt üks eksimus veel ja Kanepi ees geimidega 3:1.
Ivar Jurtšenko: Vastane eksis, 40-15.
Ivar Jurtšenko: Punkte õnneks ikkagi tuleb, 30-15.
Ivar Jurtšenko: Esimese servi protsent olematu, 11 protsenti (1/9).
Ivar Jurtšenko: Suurepärane punkt, tuli väga raskest seisust välja, 15-15.
Ivar Jurtšenko: Saaks servi toimima. Hoopis topeltviga, 0-15.
Ivar Jurtšenko: Lõppu veel serviäss ja Teichmann saab esimese geimi kätte. Seis 2:1, Kaia murdega peal.
Ivar Jurtšenko: Teichmann võidab ilusa punkti pika pallivahetuse järel, 30-15.
Ivar Jurtšenko: Tagakäsi pikki joont, vastasel polnud varianti, 15-15.
Ivar Jurtšenko: Kaia ründas teist servi, aga pikaks, 15-0.
Ivar Jurtšenko: Geim tuli raskelt, aga käes. Esimest servi ei saanud kuidagi kasti. Kanepi edu 2:0.
Ivar Jurtšenko: Kolmas punkt järjest ja edu sees.
Ivar Jurtšenko: Võimas eeskäsi surus vastase nurka, 40-40.
Ivar Jurtšenko: Nüüd sai esimest korda esimese servi sisse ja kohe toimis, 30-40.
Ivar Jurtšenko: Topeltviga Kanepilt, 15-40. Vastasel kaks murdepalli.
Ivar Jurtšenko: Võimas tagakäelöök ja 15-30.
Ivar Jurtšenko: Väga hea teise servi ründamine Teichmannilt, 0-30.
Ivar Jurtšenko: Kaia võtab kotkasilma, aga pall sees. Taga 0-15.
Ivar Jurtšenko: Kaia murrab ning läheb juhtima 1:0. Vastane on ise palju eksinud.
Ivar Jurtšenko: Esimene murdepall kohe avageimis Kaial olemas, 30-40.
Ivar Jurtšenko: Kaia teise servi vastuvõtt vedas alt, 30-30.
Ivar Jurtšenko: Hea serv ning kohe võimalus punktiks lüüa, 15-30.
Ivar Jurtšenko: Sundimata viga, 0-30.
Ivar Jurtšenko: Teichmann eksib, 0-15.
Ivar Jurtšenko: Läks mänguks!
Ivar Jurtšenko: Rahvast on tribüünidel omajagu, kõige suurem kuumus hakkab üle minema. Kohalik kellaaeg kell viis õhtul.
Ivar Jurtšenko: Kaia võitis loosi ja valis vastuvõtmise ehk servima hakkab Teichmann. Šveitslanna viies mäng turniiril, kui arvestada ka kolme võitu kvalifikatsioonis.
Ivar Jurtšenko: Kolm minutit kohtumise alguseni.
Ivar Jurtšenko: Naised tulid juba väljakule ja hakkavad õige pea sooja tegema.
Ivar Jurtšenko: Kaia tumedas ja vastane heledas riietuses.
Ivar Jurtšenko: Õige pea Kaia Kanepi teine vaatus tänavusel US Openil. Pisut veel kannatust.
Ivar Jurtšenko: Kohtumine lõppes. Brasiilia-Mehhiko paar Demoliner / Gonzalez oli prantslastest üle 7:5, 7:6(2).
Ivar Jurtšenko: Paarismängu teine sett seisus 6:6. Algas kiire lõppmäng.
Ivar Jurtšenko: Kanepi kohtumise eelse meeste paarismängu teine sett on seisus 3:3.
Ivar Jurtšenko: Ilm on täna New Yorgis taaskord väga kuum. Naisüksikmängus on lubatud teise seti järel võtta 10-minutiline kuumapaus. Juhul muidugi, kui mäng läheb kolmandasse setti. Õhutemperatuur varjus on 36, päikese käes üle 40.
Ivar Jurtšenko: Kanepi tabeliveerandi mäng. Venus Williamsiga kohtumine on võimalik 4. ringis. Aga sinna on veel pikk maa. https://twitter.com/usopen/status/1034881897350848512
Ivar Jurtšenko: Meeste paarismängus esimene sett läbi ja teine just algas. Mängitakse kolmest setist parem ehk Kanepi mängu alguseni võib olla vähem kui üks tund.
Ivar Jurtšenko: Kanepi ja Teichmanni mängu võitja järgmine vastane tuleb paarist Vania King (USA) - Rebecca Peterson (Rootsi). Nemad mängivad täna 10. väljakul ja samuti väljaku neljanda kohtumisena. Aga nemad alustavad kindlasti hiljem, sest teine mäng üsna värskelt alles algas.
Ivar Jurtšenko: Kanepi ja Teichmanni vastasseisu eel on 7. väljakul pidada veel üks matš. Meespaarismäng, kus kohtuvad Marcelo Demoliner / Santiago Gonzalez ja Hugo Nys / Benoit Paire. See mäng algab orienteeruvalt 15 minuti pärast.
Ivar Jurtšenko: Tere õhtust! US Openil käib kolmas võistluspäev ja naisüksikmängu teises ringis astub täna väljakule Kaia Kanepi.