BLOGI | Kaia Kanepi võitis oma sünnipäeval Brescia tenniseturniiri!

(92)

Võidukas Kaia Kanepi
Võidukas Kaia KanepiFoto: Kaia Kanepi Facebooki lehekülg

Kaia Kanepi (WTA 52.) võitis Itaalias Brescias toimunud 60 000 USA dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i turniiri, alistades oma 33. sünnipäeval itaallanna Martina Trevisani (WTA 185.) 6:4, 6:3.

Karjääri 14. ITFi turniiri võidu pälvinud Kanepi vajas finaalmängus avaseti võitmiseks koguni 61 minutit, kuid teises setis asus ta kiiresti 3:0 juhtima ja kindlustas matšivõidu.

Eestlanna lõi tund ja 42 minutit kestnud finaalmängus ühe ässa, tegi kaks topeltviga ja realiseeris 18-st murdepallist viis (vastane kuuest kolm). Matši üldpunktid jäid Kanepi kasuks 82:67.

Eestlanna oli Brescias võimas - viie mänguga loovutas ta vastastele vaid 20 geimi. Turniiril kõrgeimat asetust omanud Kanepi polnud varem 6. paigutusega Trevisani vastu kunagi mänginud.

WTA turniire on Kanepi võitnud neli.

Kaia Kanepi - Martina Trevisan
Mängu statistika:
KÕIK! Kaia Kanepi võidab finaalmatši 6:4, 6:3!
5:3. Kanepi murrab!
4:3. Kanepi hoiab oma pallingut, loovutades vaid ühe punkti.
3:3. Itaallanna hoiab pallingut ja teine sett on jõudnud viigiseisu.
3:2. Trevisan murrab ja on mängus tagasi. Alles mõni minut tagasi oleks võinud seis olla juba 4:0...
30:40. Itaallanna saab murdepalli.
3:1. Trevisan päästab ka teise murdepalli ja suudab esmakordselt teises setis oma pallingugeimi hoida.
Kanepi saab murdepalli, ent Trevisan päästab.
Kanepi on siiani realiseerinud 13-st murdepallist 4 (31%), Trevisan 5-st 2 (40%).
3:0. Kanepi päästab ühe murdepalli ja hoiab pallingut.
Senine statistika:
2:0. Kanepi murrab kindlalt.
1:0. Kanepi ei loovuta teise seti alustuseks ühtegi punkti.
Kanepi juhib oma pallingul 40:0.
6:4. Viienda settpalli Kanepi realiseerib ja saab avaseti võidu lõpuks kätte! Selleks kulus lausa 61 minutit.
Kanepi jõuab neljanda settpallini, kuid ka sel korral ei õnnestu vastase pallingut murda.
Ka kolmas settpall ei too edu!
Veel üks settpall eestlannal, mille vastane päästis!
Maailma 185. reket näitab suurt võitlejahinge ja päästab settpalli.
Kanepi jõuab settpallini - 30:40!
5:4. Veel üks pikk geim - Kanepi suudab lõpuks pallingut hoida ja jõuab setivõidust geimi kaugusele.
4:4. Trevisan hoiab raskustega oma servi. Avasetti on mängitud juba 45 minutit.
Kaia sai murdevõimaluse, ent Trevisan päästis. Avasett on seni olnud väga tasavägine ning mõlemad mängijad on oma servil tõsises hädas.
4:3. Kanepi pidi veel ühe murdepalli päästma, kuid suutis lõpuks oma pallingut siiski hoida.
Trevisan sai murdepalli, Kanepi päästis!
Siiani on tennisistid suutnud vaid korra oma servigeimi võita.
3:3. Kanepi suudab koheselt tagasi murda ja mäng on taas viigis.
2:3. Valus! Kanepi kaotab kohe oma servigeimi otsa.
2:2. Trevisan saab suurte raskustega oma servigeimi hoitud.
Kanepi pääses 40:0 ette ja sai kolm murdepalli, kuid Trevisan suutis need päästa.
2:1. Kanepi hoiab oma pallingut.
1:1. Kanepi murrab koheselt tagasi!
0:1. Kanepi kaotab oma esimese servigeimi.
Mäng algas.
Avasetis alustab servimist Kaia Kanepi.
Mängu algusajaks on märgitud 17.05.
Kanepi on siiani võitnud 4 WTA ja 13 ITFi turniiri. 2012. aasta augustis oli eestlanna maailma edetabelis lausa 15. kohal.
Tere, tennisesõbrad! Täna oma 33. sünnipäeva tähistav Kaia Kanepi (WTA 52) alustab kell 17 Itaalias Brescias 60 000 USA dollari suuruse auhinnafondiga turniiri finaalmatši. Eestlanna vastaseks on 6. asetusega itaallanna Martina Trevisan (WTA 185). Varem nad omavahel kohtunud pole.