BLOGI | Kaia Kanepi alustas Stuttgardi turniiri kvalifikatsiooni kindla võiduga, noorest prantslannast vastast ei olnud

(20)

Kaia Kanepi
Kaia KanepiFoto: Andres Putting

Kaia Kanepi (WTA 62.) alustas Stuttgardi WTA tenniseturniiri kvalifikatsiooni kindlalt, alistades avaringis 23-aastase prantslanna Chloe Paquet' (WTA 275.) 6:2, 6:1.

Eestlannal kulus Paquet' alistamiseks pisut üle tunni aja. Kogu matši jooksul ei loovutanud Kanepi vastasele ühtegi oma servigeimi, Paquet'l oli üldse kasutada vaid kolm murdepalli.

Kanepi vastane kvalifikatsiooni otsustavas ringis tuleb ukrainlanna Dajana Jastremska (WTA 161.) ja venelanna Marina Melnikova (WTA 306.) heitlusest, mis peetakse veel laupäeva hilisõhtul.

Stuttgardis mängib ka Anett Kontaveit (WTA 31.), kes pääses otse põhitabelisse.

Kanepi mängis viimati eelmisel kuul Miami turniiril, kus pidi aga avaringis vigastuse tõttu loobumisvõidu andma.

Kaia Kanepi - Chloe Paquet
Kanepi murrab kiirelt ning matš on lõppenud eestlanna 6:2, 6:1 võiduga!
Ja geim tuleb nulliga! 5:1 Kanepile, matšivõit on vaid ühe geimi kaugusel.
Kanepi läheb oma servil kiirelt 40:0 ette.
Kolmanda murdepalli kasutab Kanepi ära! 4:1, kõik trumbid Kaia käes.
Aga Paquet suudab samuti kaks murdepalli järjest ära kaitsta. 40:40.
Kanepi läheb kiirelt Paquet' pallingul 15:40 ette. Kas prantslanna on murdunud?
Neli punkti järjest Kanepile ning Paquet ei suuda eestlanna servi murda! 3:1.
Ja ka teise! Serviäss, 40:40.
Ühe murdepalli päästab Kanepi ära. 30:40.
15:40. Kaks murdepalli prantslannale.
Mitu pikka punkti viivad Paquet' Kanepi pallingul 15:30 ette.
Paquet saabki ka teises setis silma pähe. 2:1 Kanepile.
Paquet suudab nüüd ka enda servigeimis mängu pisut kontrollida. 30:15 prantslannale.
Aga neljandat Kanepi kasutamata ei jäta! 2:0.
Kanepi ei suuda ka kolmandat geimpalli ära kasutada. 40:40.
Oma pallingugeim Kanepi jaoks nii lihtsalt ei tule, kuid 40:30 edu on praegu sees.
Kuivalt! Paquet ei saa oma servi üldse tööle ning Kanepi võimas eestkäelöök lõpetab geimi murdega. 1:0 eestlannale.
Teine sett algab samuti Paquet' servimisel. Kanepi on esimeses geimis juba 0:15 ees.
Kanepi ei lase aga Paquet'l setti pikemaks venitada - 6:2 läheb esimene sett eestlannale.
Paquet suudab mõlemad päästa. 40:40.
40:15. Kanepil kaks settpalli.
Ja läheb teine geim ka prantslannale. 5:2.
40:30 - Paquet ees.
Paquet alustab oma pallingugeimi hästi ning läheb 30:0 ette.
Ja Kanepi võtab pika punkti lõpetuseks geimi ära! Eestlanna juhib avasetti 5:1.
Kanepi ei anna oma servi lihtsalt ära. Hea punkt ja serviäss - nüüd on juba edu eestlanna käes.
Paquet'l on kasutada murdepall. 30:40.
Nüüd eksib ka Kanepi. 30:30.
Kanepi ei alusta oma servigeimi kõige kindlamalt, kuid suudab sellest hoolimata 30:0 ette minna. Paquet jätab võimaluse kasutamata ning virutab lihtsa löögi võrku.
Kanepi murrabki! 4:1 eduseis on juba päris hea märk.
Nüüd on Paquet oma serviga hädas. Kanepi on prantslanna servil 0:30 ees.
Ei lähe ta nii väga midagi! Kanepi lõpetab kahe võimsa serviga ning asub 3:1 juhtima.
40:40. See geim läheb nugade peale.
Pikk pallivahetus lõpeb Paquet' punktiga. 30:30.
Kanepi on pisut serviga hädas ning lubab Paquet'l 0:15 ette minna, kuid viigistab seejärel seisu.
Siit tulebki esimene geim ka Paquet'le. 2:1 Kanepi ees.
Paquet on oma teist servigeimi paremini alustanud. 30:15 prantslanna ees.
Teine geim läheb kiirelt - Kanepi loovutab Paquet'le vaid ühe punkti ning läheb 2:0 juhtima.
Ja tulebki kohe murre! Kanepi läheb 1:0 juhtima ning saab ise servida.
Teine murdepall Kanepile.
Kanepil oli 40:30 seisult võimalik kohe vastase serv murda, ent Paquet püsib endiselt oma servil "elus".
Mäng on alanud! Esimeses geimis seis juba 15:15.
Avageimis alustab servimist 23-aastane prantslanna.
Tere õhtust kõigile tennisesõpradele! Stuttgarti turniiri peaareenil läheb õige pea lahti Kaia Kanepi ja Chloe Paquet' kvalifikatsioonimatš!

Kas Liverpool võidab meistrite liiga finaalis?