BLOGI | Hästi! Kanepi ja Petkovic jõudsid Wimbledonis paarismängus teise ringi

(26)
Tennisematsh Anett Kontaveit vs Kaia Kanepi
Kaia Kanepi.Foto: Andres Putting

Wimbledoni tenniseturniiril üksimängus vaid ühe kohtumisega piirdunud Kaia Kanepil läks märksa paremini paarismängus.

Koos paarilise Andrea Petkoviciga alistati esimeses ringis Argentina-Saksamaa tandem Maria Irigoyen / Carina Witthöft 6:4, 6:3.Mäng algas kahvatult ja avasetis jäädi taha 1:4. Vastased murdsid Kanepi / Petkovici servigeimi kahel korral järjest. Siis aga toimus pööre. Seni varjus olnud Kanepi ja Petkovic said ohjad enda kätte ning võitsid viis geimi järjest. Avasett neile 6:4.

Teises setis püsis tasakaal seisuni 3:2. Siis õnnestus Kanepil ja Petkovicil vastaste serv murda ja ette pääseda 4:2. Kusjuures eelnevalt oldi suures hädas oma servigeimi hoidmisega, pareerida tuli koguni kolm murdepalli.

Matš kestis üks tund ja neli minutit. Serviässad võitjate kasuks 3-1, murdepallid 4/8 ja 2/6. Üldpunktid jagunesid 60-53. Ei midagi lihtsat, aga lõpp hea, kõik hea.

Kanepi/Petkovic - Irigoyen/Witthöft
Teiselt matšpallilt kõik klaar, Kanepi ja Petkovic teise ringi 6:4, 6:3.
Esimeselt matšpallilt veel ei õnnestunud.
Seis 40-15 ja matšpall.
Seis 15-15. Kogemust peaks jaguma, et mäng ära lõpetada.
Seis 5:3 ja Kanepi ning Petkovic servivad võidule.
Murre olemas! Kanepi ja ta paariline teises setis ees 4:2. Kõik sujub ja loodetavasti kohtumise lõpuni.
Vastased oma servil raskustes 0-30.
Pikk geim õnnestus kätte saada ja see on hea märk. Kanepi / Petkovic ees 3:2.
Vastastel oli veel üks murdepall, aga see ei toonud tulu. Uuesti 40-40.
Aga vastased omakorda suudavad punkti võita ning jällegi 40-40.
Edu sees.
Hästi! Ei anta vastastele veel sõnaõigust, seis tasa 40-40.
Kas nüüd tuleb esimene murdmine? Kanepi ja Petkovic oma servil taga 30-40.
Ka vastased suudavad teises setis seni servigeime hoida - 2:2.
Kaks järgmist punkti Kanepile ja tema paarilisele ning eduseis 2:1.
Teise seti seis 1:1. Kanepi ja Petkovici servil 30-30.
Teine sett algas ka kenasti, oma serv hoitud - 1:0.
Seti algus ei sujunud kohe üldse, aga lõpp oli võimas. Võideti viis geimi järjest, neist kolm murdest.
Vastased kolmandat servigeimi järjest suures hädas. Kanepil ja Petkovicil kaks murdepalli.
Teiselt murdepallilt avasett käes 6:4!
Vau! Neljas geim järjest käes ning Kanepi ja Petkovic on ühtäkki peal 5:4. Võimas tagasitulek, avasetis oldi taga 1:4.
Aga kolmandalt tuli ära ja sellest piisas. Avasett viigis 4:4 ja nüüd peaks initsiatiiv olema Kanepi ning Petkovici käes.
Teine murdepall läks ka aia taha.
Esimese murdepalli vastased neutraliseerisid.
Nüüd lausa kolm murdepalli! Vastased on hädas. Meile see sobib.
Geim käes! Kanepi ja Petkovic on saanud vahe kinni, seis 3:4.
Tasa seis 15-15. Võib olla avaseti võtmegeimiks.
Teiselt murdepallilt asi õnnestus ja seis 2:4. Esialgu veel ühe murdega taga, ent seis pole enam nii lootusetu kui enne. Silmas pidades siis avasetti.
Esimene murdepall läks vett vedama.
Nüüd on kaks murdepalli Kanepil ja Petkovicil.
Teine murdmine järjest ja Kanepi / Petkovic avasetis väga keerulises seisus. Ollakse taga 1:4.
Jällegi Irigoyen / Witthöft said seisult 40-30 geimi kätte. Vastased ees 3:1.
Ai, ai. Nüüd läks pahasti. Vastased murdsid ja asusid juhtima 2:1.
Seis avasetis tasa 1:1.
Vastaste servil seis samuti 40-30.
Geim käes ja korralik algus tehtud.
Mäng läks käima. Kanepi ja Petkovici servigeim ning nende edu 40-30.
Kanepi osaleb Wimbledonis naispaarismängus seitsmendat korda. Viimati juhtus see 2014. aastal. Parimaks on seni kolmandasse ringi jõudmine (2008 ja 2009).
Mängijad on väljakul ja teevad sooja.
Tere tennisehuvilised! Wimbledoni turniir saab eestlaste jaoks jätku loetud minutite pärast kui paarismänguks astub väljakule Kaia Kanepi.