BLOGI | Eestlaste jaoks on Wimbledon lõppenud: Kanepi kaotas paarismängu teises ringis

(4)
Kaia KanepiFoto: CHRISTIAN HARTMANN, Reuters/Scanpix

Kaia Kanepi jaoks on samuti Wimbledon lõppenud - naiste paarismängu teises ringis tuli temal ja Andrea Petkovicil tunnistada Bethanie Mattek-Sandsi ja Lucie Šafarova 6:4, 6:4 paremust.

Võrdselt kulgenud avasetis sai otsustavaks viimane geim, kui vastased suutsid Petkovici servi murda ning sedaviisi ka setivõidu endale saada.

Teine sett tundus pärast kahe pikaks veninud geimi vastaste kasuks kaldumist minevat Mattek-Sandsi ja Šafarova kasuks, ent otsustaval hetkel suutsid Kanepi ja Petkovic murda ning mängu tagasi tulla - ent vastased vastasid kohe ka omapoolse murdega ning võitsid kohtumise lõpuks 6:4, 6:4.

Mattek-Sands ja Šafarova lähevad kaheksandikfinaalis kokku Tšehhi paari Andrea Sestini Hlavackova/Barbora Strychovaga.

Kaia Kanepi/Andrea Petkovic - Bethanie Mattek-Sands/Lucie Safarova
Kohe esimene kasutatakse ka ära - eestlaste jaoks on Wimbledon lõppenud.
Vastased lähevad 0-40 ette. Kolm matšpalli.
Murre! Ülivajalikul hetkel. 4:5.
Kanepi ja Petkovic veel püsivad platsil. 3:5, vastased servivad matšivõidule.
Kas nüüd on asi otsustatud? Vastased hoiavad oma servi kiirelt. 2:5.
Ja selle kasutavad nad ka ära. 2:4 ja olukord on juba päris kehv.
Vastased saavad juba neljanda murdepalli.
Kanepi servigeim läheb taas väga pikaks.
Murret ei tulegi - vastased saavad psühholoogiliselt väga magusa geimi kätte. 2:3.
Kanepi ja Petkovic lähevad taas Mattek-Sandsi servil 0-40 ette, ent annavad seejärel kolm punkti järjest ära.
Petkovici servil viigistatakse seis. 2:2.
Ebaõnnestunud tõrjed viivad Safarova servil vastased 2:1 ette.
Ja teise võimaluse võtavad vastased ka vastu. Pikk geim lõpeb murdega, 1:1.
Kanepil ja Petkovicil on mitu geimpalli olnud, kuid nüüd antakse hoopis vastastele murdepall.
Kanepi servil minnakse küll 40-15 ette, ent antakse siis kaks punkti vastu. 40-40, üle pika aja on geim pikaks venimas.
Pärdik: See 20.00 vaheteade on päris tore.
Teist setti alustavad Kanepi ja Petkovic hästi ning murravad vastaste servi. 1:0.
Petkovic oli enda peale viimases geimis ja selle järel päris pahane ning tagus reketit vastu lähedalolevaid asju. Õnneks jäi Kanepi puutumata!
Ja sinna esimene sett lähebki - Mattek-Sands ja Safarova murravad nulliga ning võidavad avaseti 6:4.
Nüüd on seis raske. Kanepi ja Petkovic on oma servil 0:40 taga. Vastastel kolm settpalli.
Safarova servigeim möödub ka päris põnevalt ja vaatemänguliste punktidega, aga läheb vastaste kasuks. 4:5, Petkovic servib nüüd, et selles setis "ellu jääda".
Raskelt tuli, aga tuli: 4:4.
Kanepi alustab oma servigeimi ilusa ässaga suunaga väljakult välja.
Järgmine geim venib küll pikaks, aga Mattek-Sands suudab selle siiski enda kasuks servida. 3:4.
Aga Petkovici servil antakse täpselt samamoodi - nulliga - käest ka oma servigeim. Kõik taas viigis, 3:3.
Kanepi ja Petkovic murravad! Safarova ei saa oma servi üldse tööle ning teine geim järjest nulliga. 3:2.
Eestlannal töötab hästi isegi teine serv ning geim tuleb kiirelt, nulliga. 2:2.
Servima asub Kanepi.
Mattek-Sands lõpetab pika geimi kahe hea punktiga ning vastased lähevad 2:1 ette.
Tegu on naiste paarismänguga, mitte segapaarismänguga.
Marker: Kas ta mängib meeste või naistega paaris?
Petkovic on servil kindel ning viigistab seisu. 1:1.
Vastased on küll esimese serviga pisut hädas, ent saavad avageimil siiski oma servi hoitud. 0:1.
Mäng algas!
Servimist alustavad täna vastased.
Kihlveokontorites on tänase mängu eel selgeks favoriidiks Mattek-Sands ja Safarova. Nende koefitsiendiks on enamjaolt 1,25, Kanepil ja Petkovicil 3,75.
Eelmine sel platsil kavas olnud kohtumine on igatahes lõppenud ning enam ei tohiks viivitusi sisse tulla.
Tere õhtust! Kanepi/Petkovici paarismäng on lükatud veel pisut edasi. Praeguse seisuga peaks see algama 19.25.