Anett Kontaveit alustas Miami tippturniiri kindla võiduga

(25)

Anett Kontaveit
Anett KontaveitFoto: Ilmar Saabas

Täna algas Ameerika Ühendriikide lõunakaldal Miamis kõrgetasemelise tenniseturniiri kvalifikatsioon. Eesti esinumber Anett Kontaveit (WTA 112.) alustas 6,9 miljoni dollari suuruse auhinnafondiga Miami Openit kindlalt ning võitis avaringis türklanna Cagla Buyukakcay (WTA 106.) täpselt tunni ajaga 6:1, 6:2.

Avasetis püsis mäng tasakaalus kuni seisuni 1:1, siis võitis 21-aastane Kontaveit viis geimi järjest. Teist setti alustas eestlanna kohe murdega ning kuigi Buyukakcay vastas samaga ja pääses ka 2:1 juhtima, sai Kontaveit seejärel taas viis geimivõitu järjest.

Kontaveit tegi täna 4 topeltviga (Buyukakcay 6), realiseeris üheksast murdepallist viis (vastane 1/2) ja võitis mängu 97-st punktist 60 (62%). Esimese servi õnnestumise protsent oli eestlannal 60 ja
Buyukakcayl vaid 45.

Kvalifikatsiooni teises ringis kohtub Kontaveit belglanna Alison Van Uytvanckyga (WTA 138.), kes alistas avaringis mõneti üllatuslikult oma kaasmaalase Elise Mertensi (WTA 68.) 7:6 (4), 7:6 (5).

Anett Kontaveit - Cagla Buyukakcay
Täname jälgimast!
KÕIK! Teine sett 6:2 eestlannale ning terve mäng kuulub Kontaveidile 6:1, 6:2.
Matšpall eestlannale, kui täpselt tund aega saab mängitud.
Kontaveit päästab murdepalli - 40:40.
Buyukakcay jõuab teises setis esmakordselt murdepallini.
Eestlanna teeb teises setis esimese topeltvea - seis 30:30.
5:2. Kontaveit murrab teises setis juba kolmas kord ja asub servima matši võidule.
Eestlanna pääseb ette 40:30, järjekordne murdepall.
Türklanna juhib oma servil 30:15, esimese pallingu õnnestumise protsent on tal teises setis vaid 38.
4:2. Kontaveiti lahutab matšivõidust veel vaid kaks geimi.
Kontaveit juhib oma servil 40:15.
3:2 eestlannale. Kontaveit realiseerib kohe esimese murdepalli.
40:0 Kontaveidile. Kolm murdepalli!
Türklanna tegi mängu viienda topeltvea, Kontaveit juhib 30:0.
Kontaveit hoiab pallingut ja viigistab seisu 2:2-le. Eestlanna loovutas vaid ühe punkti.
Eestlanna esimese servi õnnestumise protsent on teises setis siiani 50%.
Kontaveit juhib oma servil 30:15.
Buyukakcay hoiab pallingut ja asub teises setis juhtima 2:1.
Selline oli avaseti statistika - eestlannalt 3 topeltviga, murdepallide realiseerimine 2/6 (vastane murdepalle ei saanud):
Paraku murrab Buyukakcay koheselt tagasi - teises setis seis 1:1.
Murdepall Buyukakcayle.
Kontaveidi servil on jõutud seisuni 40:40.
Eestlanna on saanud juba 7 murdaplli, millest on realiseerinud neli.
1:0. Kontaveit murrab!
Kontaveit saab kohe ka murdepalli.
Kontaveit suudab viigini jõuda - 40:40.
Buyukakcay juhib oma pallingul 40:15.
30:0 türklannale.
Buyukakcay alustas teises setis servimist.
Kontaveit võitis avaseti kõigest 28 minutiga 6:1.
Kaks punkti järjest eestlannale - 40:30.
Buyukakcay pääseb Kontaveidi pallingul 30:15 juhtima.
5:1. Kontaveit murrab teistkordselt ja võidab neljanda geimi järjest.
Kontaveidil jälle murdepallid - 40:15 eestlannale.
Juba 4:1 Kontaveidile.
3:1. Kontaveit murdis.
Murdepall Kontaveidile. Juba mängu kolmas.
Tasa 40:40.
Kontaveit juhib vastase servil 30:15.
2:1 Kontaveidile. Eestlanna loovutas vaid ühe punkti ja hoidis kindlalt oma pallingut.
1:1. Buyukakcay hoiab servi, päästes kaks murdepalli.
Mäng tasa, Buyukakcay päästis kaks murdepalli.
Mängu esimene murdepall Kontaveidile.
Kontaveit asub türklanna pallingul 30:15 juhtima.
1:0 Kontaveidile. Vastane saab kaks punkti tagasi, kuid järgmine pallivahetus kuulub eestlannale, kes hoiab oma pallingut.
Kontaveit pääseb kiiresti 40:0 juhtima.
Mäng on alanud.
Avasetis alustab servimist Kontaveit.
Anett Kontaveit (WTA 112.) alustab kohe Miami Openi kvalifikatsiooni, kohtudes avaringis türklanna Cagla Buyukakcayga (WTA 106.).