Legkovilt kulla võtmise järel olümpiavõitjaks tõusev venelane: ka mina võin kullast ilma jääda

 (5)
Sotši olümpial 50 km vabatehnikasõidus poodiumil seisnud Maksim Võlegžanin (vasakult), Aleksandr Legkov ja Ilja Tsernoussov.
Sotši olümpial 50 km vabatehnikasõidus poodiumil seisnud Maksim Võlegžanin (vasakult), Aleksandr Legkov ja Ilja Tsernoussov.Foto: Phil Noble, REUTERS

Rahvusvahelise Olümpikomitee distsiplinaarkomisjon teatas kolmapäeval, et venelaselt Aleksandr Legkovilt võetakse dopingureeglite rikkumise tõttu Sotši olümpiamängude 50 km vabatehnikasõidu kuldmedal. Legkovi diskvalifitseerimise järel tõuseb olümpiavõitjaks venelane Maksim Võlegžanin, kuid ka tema võib peagi sellest tiitlist ilma jääda.

Võlegžnin kannab alates eelmisest aastast esialgset võistluskeeldu ja tema tulevik ei ole ka veel lõpuni selge. Võlegžaninit kahtlustatakse ka dopingu tarvitamises Sotši olümpial, kuid see ei ole veel ametlikku kinnitust leidnud.

“Kui selline otsus tehti nende (lisaks Legkovile diskvalifitseeriti ka Jevgeni Belov) osas, siis samasugune otsus võib tulla ka teiste Venemaa suusatajate osas,“ sõnas Võlegžanin Venemaa ajalehele Sport-Ekspress.

34-aastase Legkovi diskvalifitseerimise järel tõuseb praeguse seisuga olümpiavõitjaks Võlegžanin, hõbedale teine venelane Ilja Tšernoussov ja pronksile norralane Martin Johnsrud Sundby.